Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Maciej Dąbrowski na dłużej w Łódzkim Klubie Sportowym!

Nie Gdynia, nie Kalisz, a nawet nie Bydgoszcz. Maciej Dąbrowski po wygaśnięciu umowy z Łódzkim Klubem Sportowym nie wyprowadza się z Łodzi. Doświadczony defensor zdecydował się bowiem parafować nową umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku.

Dąbrowski do Łódzkiego Klubu Sportowego trafił w zimowym oknie transferowym sezonu 2019/20. Doświadczony stoper z marszu wszedł do pierwszego składu „Rycerzy Wiosny”, wnosząc w grę obronną ełkaesiaków dużo spokoju. Łącznie w biało-czerwono-białych barwach „Dąbek” rozegrał do dziś 66 spotkań, w których zdobył jednego gola – podczas jesiennych 67. Derbów Łodzi.

Poprzednia umowa obrońcy z ŁKS-em wygasała z końcem czerwca bieżącego roku. Dąbrowski zdecydował się jednak zostać w klubie i stać się jedną z ważniejszych postaci w nowej drużynie „Rycerzy Wiosny”. Trzydziestopięciolatek z przeplatanką na piersi występować będzie przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku.

Maciej jest doświadczonym zawodnikiem, który nadal potrafi wnieść na boisku i do szatni drużyny wiele pozytywów. Na pewno nie ustrzegł się błędów w ostatnich miesiącach, ale nikt nie powinien kwestionować jego piłkarskiej wartości. Cieszymy się, że nadal będzie reprezentował barwy Łódzkiego Klubu Sportowego – mówi Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.