Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kto na lewą obronę w przypadku kontuzji Klimczaka?

Podczas konferencji prasowej po meczu ze Stomilem Olsztyn, trener Wojciech Stawowy zdradził jak wygląda hierarchia lewych obrońców w jego drużynie. Ta na pierwszy rzut oka może budzić lekkie zdziwienie.

W chwili obecnej w kadrze Łódzkiego Klubu Sportowego znajduje się zaledwie jeden nominalny lewy defensor – Adrian Klimczak. Jeszcze do niedawna o miano lewego obrońcy numer 1 z „Klimą” walczył Tadej Vidmajer. Słoweniec został jednak przesunięty do drużyny rezerw i raczej nie zanosi się na jego powrót do pierwszoligowego zespołu.

W przypadku kontuzji Klimczaka czeka nas więc wariant, który dobrze znamy chociażby z początku sezonu 2019/20, kiedy prawy obrońca łatwa dziurę po drugiej stronie bloku defensywnego. Naturalnym zastępcą „Klimy”, według trenera Wojciecha Stawowego ma być pozyskany niedawno na zasadzie wypożyczenia – Tomasz Nawotka.

– Alternatywa zawsze jest jedna, natomiast możliwości przesunięć i gry na pozycji lewego obrońcy jest kilka. Tą alternatywą na chwilę obecną jest Tomek Nawotka, który przychodził tutaj do nas jako prawy obrońca. To jest zawodnik bardzo uniwersalny, który może grać również po lewej stronie i nie robi mu to różnicy. I w tym kontekście był też do nas ściągany.

Opcją numer trzy ma być kolejny nowy zawodnik, który tego lata dołączył do klubu – Kamil Dankowski.

– Kamil Dankowski jest również w taki sposób profilowany, że może grać zarówno po prawej, jak i lewej stronie.

Wariantem mocno ostatecznym w opinii szkoleniowca Rycerzy Wiosny ma być przetasowanie, które widzieliśmy już chociażby w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock pod koniec poprzedniego sezonu.

– No i nie zapominajmy, że Janek Sobociński jest również tym zawodnikiem, który nie ma problemów, jeżeli grałby na boku obrony.

fot. Łukasz Żuchowski

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0