Kontuzja Piotra Janczukowicza. Czeka go kilka tygodni przerwy

Z powodu kontuzji stawu skokowego w meczu z GKS-em Jastrzębie nie mógł wystąpić, Piotr Janczukowicz. Jak się okazuje uraz młodzieżowca jest poważniejszy i czeka go kilka tygodni przerwy w treningach.

Skrzydłowy Łódzkiego Klubu Sportowego doznał kontuzji kostki na czwartkowym treningu przed meczem z GKS-em Jastrzębie. Wstępna diagnoza to około trzy-cztery tygodnie przerwy. Oznacza to, że Janczukowicza prawdopodobnie nie zobaczymy już w tym sezonie Fortuna 1. ligi – chyba, że łodzianie znajdą się w czerwcu w strefie barażowej to wówczas jest szansa, że 21-latek pomoże zespołowi.

W kadrze meczowej nie znalazł się również inny młodzieżowiec – Piotr Gryszkiewicz. Pomocnik nie ma żadnej kontuzji, a jego absencja była spowodowana tym, że w tygodniu poprzedzającym mecz, przegrał rywalizację z innymi zawodnikami.

O przyczynach absencji obu zawodników powiedział również trener Ireneusz Mamrot – W przypadku Piotra Janczukowicza powodem była kontuzja, a w przypadku Piotra Gryszkiewicza po prostu rywalizacja w składzie. Mieliśmy dzisiaj w bramce młodzieżowca i uznałem, że taka kadra, którą wezmę też bardzo ciężko pracowała na swoją szansę, choćby Drago Srnić, który pracuje w każdym treningu, a trochę go przepis ogranicza z grą. Jest też Kelly, którego też gdzieś tam ten przepis nam nie pozwala go wpuścić. Muszę patrzeć na zawodników, którzy pracują dobrze i też w tej kadrze meczowej chcę żeby byli.

Foto: Łukasz Żuchowski