Kolejny sezon, kolejne nadzieje. Zapowiedź meczu z GKS-em Tychy

To już dziś! Gracze Łódzkiego Klubu Sportowego wznawiają rozgrywki Fortuna 1. ligi, a pierwszym rywalem podopiecznych Kibu Vicuñy będzie GKS Tychy, a więc rywal który podobnie jak „Rycerze Wiosny” walczył o awans do Ekstraklasy w barażach. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Edukacji, o 20:30.

Nieco ponad miesiąc trwał rozbrat Łódzkiego Klubu Sportowego z ligowymi boiskami. W ekipie „Rycerzy Wiosny” zmieniło się w tym czasie całkiem sporo – zaczynając od trenera, na piłkarzach kończąc. Nie zmieniło się jednak jedno, cel. ŁKS idzie po awans do ekstraklasy, a pierwszy krok na tej ścieżce trzeba postawić już dzisiaj w Tychach!

GKS letnią przerwę przetrwał z dużo większym spokojem. „Tyscy” postawili jedynie na drobne korekty składu, zachowując przy tym trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Gospodarze piątkowego meczu podejdą do niego tak jak ełkaesiacy – będzie to dla nich pierwsze spotkanie sezonu, który ma zakończyć się awansem.

Tysko-łódzki mecz przyjaźni zapowiada się więc niezwykle ciekawie, a dziać będzie się i na boisku i na trybunach. Bez wątpienia piątkowy mecz „Tyskich” z „Rycerzami Wiosny” nazwać można hitem tej serii gier.

Wypowiedzi przed meczem

Artur Derbin (trener GKS-u Tychy):ŁKS to drużyna bez dwóch zdań o dużym potencjale ofensywnym. Jest to największy atut łodzian. W grze chcą dominować, jak najwięcej czasu utrzymywać się przy piłce. Nie można też zapomnieć, że mają w składzie Bartosza Szeligę, który rozegrał u nas bardzo dobry sezon. Zaproponowaliśmy mu przedłużenie umowy, chciały go tez inne kluby, ale wybrał grę dla łódzkiego klubu. ŁKS, oprócz mojego zespołu, Arki Gdynia oraz Korony Kielce, która dokonała latem wielu transferów, będzie się poważnie liczył w walce o czołowe miejsca w tabeli półmetka.

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): –  GKS Tychy jest drużyną, która nie tylko jest dobra w obronie i kontratakach. Potrafią grać piłką, chcą grać na otwarcie gry, np. bramkarze na krótkie podanie. Są drużyna kompletną. Oglądałem nasze spotkanie wyjazdowe z GKS-em z poprzedniego sezonu i to był bardzo wyrównany mecz. W ŁKS-ie nie zagrało wtedy wielu podstawowych zawodników. Oczywiście, są drużyną, która gra dobrze w defensywie, groźną w defensywie, dobrze w kontraktaku, ale też potrafią grać w ataku pozycyjnym.

Wyniki ostatnich spotkań

Skład zespołów rywalizujących w Fortuna 1. lidze w sezonie 2021/22

Sytuacja kadrowa

W drużynie biało-czerwono-białych nie zobaczymy na placu gry, strzelca ostatniej bramki dla ŁKS w meczu z GKS Tychy Ricardinho. Brazylijczyk dochodzi do siebie po kontuzji kolana, której nabawił się w sparingu z Koroną Kielce. Z problemami zdrowotnymi uporali się już Jan Kuźma i Dawid Arndt. Obaj są do dyspozycji trenera.

Z kolei w zespole Artura Derbina nie zobaczymy kontuzjowanego napastnika Damiana Nowaka. Pod znakiem zapytania występy Jakuba Piątka oraz Miłosza Pawlusińskiego.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Tychy będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Michał Pierściński, Sławomir Kowalewski

Sędzia techniczny: Marcin Bielawski

Sędziowie VAR: Krzysztof Jakubik, Mariusz Złotek

Przewidywane składy

GKS: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz – Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Wiktor Żytek – Bartosz Biel, Marcin Kozina – Tomáš Malec.

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Piotr Gryszkiewicz, Pirulo – Stipe Jurić.

Przeczytaj więcej o meczu GKS – ŁKS

Rywal pod lupą: GKS Tychy

Kibu Vicuña przed meczem GKS – ŁKS

Historia meczów GKS – ŁKS