Kolejny mecz rezerw, kolejne zwycięstwo! Polonia – ŁKS II 0:3

W meczu dwudziestej szóstej kolejki IV ligi piłkarze rezerw ŁKS-u mierzyli się z Polonią Piotrków Trybunalski. Młodzi ełkaesiacy wygrali spotkanie 3:0 i wciąż pozostają jedyną niepokonaną ekipą w lidze!

Od początku środowego spotkania delikatną przewagę w wydarzeniach boiskowych zaczęli łapać ełkaesiacy. Nie była ona co prawda tak znacząca, jak chociażby w ostatnim meczu z Ceramiką Opoczno, ale nadal to ełkaesiacy starali się prowadzić grę.

Dominację z pierwszych minut bardzo szybko udało się potwierdzić strzeloną bramką. Artur Sójka pięknym strzałem z dystansu ożywił mecz i pokonał bramkarza gospodarzy. Bez wątpienia był to gol z gatunku „stadionów świata”!

W dalszych fazach pierwszej części gry łodzianie wciąż narzucali swoje tempo. Aktywni na boisku byli chociażby Dariusz Gmosiński, czy Mateusz Bąkowicz. Ten drugi stanął nawet przed szansą na podwyższenie prowadzenia ŁKS-u, jednak nie zdołał wykorzystać stuprocentowej sytuacji.

Aż do zakończenia pierwszej połowy mogliśmy oglądać istne taktyczne szachy. Boiskową przewagę utrzymywali biało-czerwono-biali, ale na nic się ona zdała, bo piłkarze Polonii umiejętnie ją kontrolowali. W samej końcówce tej odsłony meczu jeden z piłkarzy Polonii miał jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale uderzył obok bramki strzeżonej przez Tomasza Kucharskiego.

Po przerwie do mocnych ataków ruszyli ełkaesiacy. Już w 47 minucie Maciej Radaszkiewicz stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia ŁKS-u, jednak bramkarz Polonii zdołał obronić jego strzał z rzutu wolnego.

Polonia nie pozostawała dłużna i głównie za sprawą mocnego pressingu kreowała sobie sytuacje bramkowe. Przy jednej z nich dobrą interwencją przy strzale z bliskiej odległości popisał się Tomasz Kucharski, a chwilę później piłkę niemalże z linii bramowej wybijał Michał Karlikowski.

W dalszych fragmentach obie ekipy zaserwowały sobie bardzo mocne tempo rozgrywania kolejnych akcji. Najpierw oblężenie na bramkę ŁKS-u przypuścili gospodarze, którzy dosłownie minutę później musieli już bronić dostępu do własnej bramki. Z żadnej z akcji nie wyniknęło jednak większe zagrożenie, a wynik meczu nie uległ zmianie.

Chwilowe uspokojenie boiskowych wydarzeń okazało się być jedynie ciszą przed burzą. Gradobicie ataków swoim rywalom zaserwowali biało-czerwono-białych. Jeden z nich na gola fantastycznym strzałem z prawego skrzydła zamienił Jakub Romanowicz, który pojawił się na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej.

Ełkaesiacy nie zamierzali się nawet zatrzymywać i po drugiej bramce wciąż kontrolowali mecz, napierając na swoich rywali. Ukoronowaniem tej przewagi był trzeci gol, którego zdobywcą został Aleksander Ślęzak. Kapitan rezerw ŁKS-u strzałem głową wykończył dośrodkowanie na pole karne.

Polonia Piotrków Trybunalski – ŁKS II Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Sójka 9′, Romanowicz 65′, Ślęzak 78′

ŁKS II Łódź: Kucharski – Bąkowicz, Ślęzak, Lorenc, Karlikowski – Zając (46′ Piela), Sójka (82′ Czypicki), Koprowski, Lipień (61′ Romanowicz), Gmosiński (71′ Górecki) – Radaszkiewicz (87′ Tazbir)

fot. Lens Strong