Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

„Guima” z kolejną bramką dla Coimbry!

Wypożyczony z Łódzkiego Klubu Sportowego Ricardo Guimaraes po raz drugi w tym sezonie zdobył bramkę dla Academici Coimbra. Klub Portugalskiego pomocnika po kolejnym zwycięstwie coraz pewniej zmierza w kierunku awansu do Ligi NOS.

W sobotnim meczu Academiki Coimbra z CD Cova da Piedade wypożyczony z ŁKS-uGuima” zagrał 88 minut. Po nieco ponad godzinie gry Portugalczyk zdołał trafić do siatki rywali, otwierając tym samym wynik spotkania. Ostatecznie Academica wygrała 2:1, dzięki czemu umocniła się w fotelu lidera Ligi Portugal 2.

Na czternaście kolejek przed końcem sezonu Academica Coimbra plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli i, przy jednym rozegranym meczu więcej, ma czteropunktową przewagę nad wiceliderem rozgrywek. „Guima” jest podstawowym graczem zespołu i ma spory wpływ na jego grę.

Wypożyczenie Ricardo Guimaraesa do portugalskiej Coimbry zakończy się wraz z bieżącym sezonem. Przyszłość pomocnika nie jest jeszcze znana, choć jak w niedawnym programie „Strefa Kibica” mówił trener Stawowy – drzwi przed Portugalczykiem nie są zamknięte.