Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Zawodnicy zrobili wiele, żeby wygrać ten mecz

Kazimierz Moskal na konferencji prasowej po meczu z Wisłą Kraków, pochwalił swój zespół za wysiłek, który włożyli w to spotkanie. Trener nie chce dopuścić też do sytuacji, w której drużyna poczuje się zbyt pewnie – dopóki nie zapewni sobie matematycznie, awansu do Ekstraklasy.

O meczu

– Myślę, że wielu ludzi będzie miało kłopot żeby dziś zasnąć. Przede wszystkim gratuluje drużynie, bo mieliśmy w tym meczu swoje trudne momenty. Zawodnicy zrobili wiele żeby ten mecz rozstrzygnąć na swoją stronę. Dlatego wielkie brawa. Trzeba powiedzieć, że Wisła naprawdę ma dobry zespół i to nie przypadek, że na wiosnę wygrali tyle meczów. My zrobiliśmy kolejny krok żeby zrobić awans. Ta walka dalej trwa, myślę, że po tym cennym zwycięstwie, zawodnicy musza się nacieszyć, my też pewnie jako sztab, ale trzeba myśleć o meczu kolejnym, który nas czeka w Niepołomicach z Sandecją. To równie ważny mecz, choć przeciwnik nie tej klasy co Wisła. Wiemy jak trudno się gra przeciwko takim drużynom, szczególnie na boisku w Niepołomicach. 

O kluczowych momentach meczu

– Myślę, że ten moment kiedy doprowadziliśmy do remisu, zdecydował o wygranej. Ta bramka strzelona tuż przed przerwa na 2:2, na pewno zadziałała, że wciąż ta wiara była i to był kluczowy moment. Z perspektywy ławki, wydawało mi się, że w pierwszej połowie to Wisła była groźniejsza. Mieli więcej z gry i sytuacji, które wynikały z tego, że my powinniśmy zachować się lepiej przed naszym polem karnym, ale Wisła się tym napędzała. W drugiej połowie trochę lepiej to wyglądało z naszej strony – ta bramka na 3:2 dodała nam energii. Ten mecz wiele nas kosztował. Wiadomo, że grałoby się lepiej i byłoby spokojniej, gdybyśmy wykorzystali te dwie sytuacje przy stanie 3:2. Na szczęście nie skończyło się tak jak z innymi drużynami z góry – mówię tu o Ruchu i Termalice. Mieliśmy w garści zwycięstwo, a te zespoły nas dogoniły. Tutaj udało się dowieźć wygraną do końca. 

O wejściu Damiana Nowackiego

– Cieszy mnie, że wejście Damiana Nowackiego było takie jakiego oczekiwałem. Właśnie w takim momencie meczu, przy takim wyniku, tego się od niego spodziewałem. Fajnie, że tak wyszło. 

O sytuacji w tabeli

– Nie chciałbym dopuścić do sytuacji, w której poczujemy się zbyt pewnie. Kiedy matematycznie nie jest to klepnięte, to trzeba czujność zachować.  

O atmosferze na Stadionie Króla

– Rzadko wypowiadam się na temat kibiców i tego jaka jest atmosfera. Zrobię to w odpowiednim czasie. To był taki moment w którym ten stadion w końcu zapełnił. To było widać i czuć. Nie mówię, że z Podbeskidziem te trybuny nas nie niosły, ale była widoczna różnica w tym jak ten stadion wyglądał. Na pewno inaczej się też rozgrywa taki mecz. Na to liczymy. To nie jest koniec. Cały czas powtarzam, że swoją grą chcemy przyciągać kibiców. Mamy fajny stadion i to pewno nam pomaga. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Pilot 08


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119