Pirulo nominowany do nagrody „Pierwszoligowiec Roku”!

Standardowo jak co roku tygodnik „Piłka Nożna” rozda statuetki najlepszym przedstawicielom środowiska piłkarskiego minionego roku. W tegorocznym plebiscycie szansę na wyróżnienie w kategorii „Pierwszoligowiec Roku” ma piłkarz ŁKS-u – Pirulo.

Pirulo do Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył przed startem sezonu 2019/20. Na boiskach PKO BP Ekstraklasy dość długo szukał swojej formy, będąc w tym czasie „jednym z wielu”. Dyspozycyjność Hiszpana nieco poprawiła się pod batutą Wojciecha Stawowego, a jej szczyt przyszedł wraz z początkiem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Potwierdzają to liczby – 8 bramek i 5 asyst w 14 spotkaniach.

W tym już same nominacje do tytułu „Pierwszoligowiec Roku” są poniekąd historyczne. Po raz pierwszy od startu plebiscytu znajdują się wśród nich sami zawodnicy spoza Polski. Oprócz Pirulo o tytuł powalczą Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz Leandro (Radomiak Radom).

Transmisja gali, na której zostanie wręczona statuetka dla najlepszego gracza pierwszej ligi, odbędzie się w sobotę (13.02) o godzinie 20. Całość wydarzenia będzie można śledzić na antenie Polsatu Sport.

fot. Łukasz Żuchowski