Kolejny krok wykonany. Jan Sobociński w kadrze U-21!

Już w kadrze U-20 był wyróżniającą się postacią. Dzięki temu będzie mógł teraz szkolić swoje rzemiosło pod okiem Czesława Michniewicz – jednego z najlepszych polskich trenerów. Jan Sobociński, bo właśnie o nim mowa, znalazł się na liście powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21!

Swoją przygodę z koszulką z orłem na piersi Jan Sobociński rozpoczął w kadrze U-15. Później na jakiś czas obrońca ŁKS-u zniknął z reprezentacyjnego grania. Świetna forma na początku poprzedniego sezonu pozwoliła mu jednak po raz kolejny przyodziać koszulkę reprezentacji Polski za sprawą powołań do kadry U-20. W drużynie trenera Magiery Sobociński rozegrał łącznie 12 spotkań. Cztery spośród nich przypadają na Mistrzostwa Świata U-20, podczas których był wyróżniającą się postacią.

Jak się okazało przygoda z kadrą trenera Magiery była jedynie przepustką do debiutu na kolejnym szczeblu młodzieżowej piłki. Obok atutów wychowanka „Rycerzy Wiosny” nie przeszedł obojętnie także Czesław Michniewicz – selekcjoner reprezentacji U-21 – który powołał Sobocińskiego na zgrupowanie swojej reprezentacji przed meczami z Łotwą oraz Estonią.

Budującym dla samego Janka, ale także i dla kibiców ŁKS-u, może być fakt powołania przez trenera Michniewicza jedynie trzech środkowych obrońców. Dla wychowanka biało-czerwono-białych może to więc oznaczać szansę na szybki debiut!

Lista powołanych zawodników przez Czesława Michniewicza:

Bramkarze: Marcin Bułka (PSG), Kamil Grabara (Huddersfield Town), Radosław Majecki (Legia Warszawa)

Obrońcy: Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Pestka (Cracovia), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Sebastian Walukiewicz (Cagliari), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze)

Pomocnicy: Maciej Ambrosiewicz (Wisła Płock), Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (Lazio), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze)

Napastnicy: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin)