Piłka Nożna

Kolejny ełkaesiak wraca do klubu. Przemysław Kazimierczak w Akademii ŁKS

Łódzki Klub Sportowy dba o powroty swoich wychowanków na Aleję Unii. Tym razem do klubu wrócił Przemysław Kazimierczak, który trafia do Akademii ŁKS i będzie odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy.

Dla łodzianina jest to powrót do klubu po trzech latach przerwy. Karierę w ŁKS zaczynał jako młody chłopak i dzielił szatnię m.in. z obecnym graczem pierwszej drużyny biało-czerwono-białych – Adamem Marciniakiem. W 2004 roku jako zdolny junior przeniósł się do akademii Boltonu Wanderers, który wówczas występował w angielskiej Premier League. Na Wyspach Brytyjskich występował również w takich klubach jak: Accrington Stanley, Wycombe Wanderers, Darlington FC, Whitby Town oraz Oldham Athletic.

Wiosną 2010 roku bramkarz wrócił do kraju i podpisał kontrakt z pierwszoligową Flotą Świnoujście, w której występował wówczas znany łódzkiej publiczności, Ensar Arifović. Kolejnymi klubami w jego karierze były Orzeł Ząbkowice Śląskie, KS Polkowice, Jarota Jarocin oraz Polonia Warszawa. 

W 2016 roku zawodnik zdecydował się na powrót do ŁKS. W sezonach 2016/17 i 2017/18 pełnił rolę drugiego bramkarza w drużynie „Rycerzy Wiosny” i zmiennika Michała Kołby. Ostatnim klubem Kazimierczaka w karierze piłkarskiej była Warta Sieradz, gdzie łączył funkcję aktywnego zawodnika z trenerem bramkarzy w drużynach młodzieżowych Warty.

Kazimierczak dołączy sztabu szkoleniowego drużyny U-14 i U-15, która jesienią będzie występowała w Centralnej Lidze Juniorów. 33-latek będzie ściśle współpracował z trenerami: Kacprem Modrzejewskim, Bartoszem Krymarysem i Igorem Pyciem. 

Przemek witamy w domu! 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119