Piłka NożnaRezerwy

Kolejne wiosenne zwycięstwo rezerw! ŁKS II Łódź – Mamry Giżycko 2:1

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotni poranek zmierzyły się przy ulicy Minerskiej z Mamrami Giżycko. Dzięki bramkom strzelonym przez ełkaesiaków w pierwszej połowie meczu, ostatecznie łodzianie zachowali trzy punkty.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały dość spokojnie – łodzianie prowadzili grę i nie dopuszczali przyjezdnych z Giżycka do wielu groźnych sytuacji. Sami biało-czerwono-biali regularnie próbowali sforsować defensywę gości, czy to atakiem pozycyjnym, czy po stałych fragmentach gry. W 15. minucie starania ełkaesiaków okazały się skuteczne – w polu karnym do bezpańskiej piłki dopadł Łukasz Dynel, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce po woleju. Młodzi „Rycerze Wiosny” nie mieli zamiaru się zatrzymywać, bo już trzy minuty później, bo szybkim ataku kombinacyjnym w szesnastkę wpadł Piotr Gryszkiewicz, który minął obrońców Mamrów i podwyższył wynik na 2:0.Ełkaesiacy w kolejnych minutach wciąż dominowali na boisku. W ofensywie dobrze pokazywał się Piotr Janczukowicz, który oddał dwa groźne strzały na bramkę giżyczan. Ostatecznie na przerwę gospodarze mogli zejść w dobrych humorach.

 Przyjezdni szybko złapali bramkę kontaktową na początku drugiej połowy. Zamieszanie w polu karnym ełkaesiaków wykorzystał Ramiro Co Fabio, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku i zdobył bramkę z bliskiej odległości. Biało-czerwono-biali szybko mogli się zrewanżować, bo po wrzutce w szesnastkę przyjezdnych strzał głową oddał Aleksander Ślęzak, jednak minął on poprzeczkę. Łodzianie nie odpuszczali i chwilę później znów zagrozili bramce przeciwnika – po dobrze rozegranym rzucie rożnym głową strzelał Dynel, który trafił futbolówką w poprzeczkę, a później próbowali także dobijać kilkukrotnie jego koledzy z zespołu, ale byli blokowani przez zawodników z Giżycka. Po godzinie gry sytuacja na boisku była gorąca, przez co obydwie drużyny uciekały się do ostrzejszej gry, szczególnie w środku pola. Od 80. minuty goście grali w osłabieniu, po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Ratajczyk.

ŁKS II Łódź – Mamry Giżycko 2:1 (2:0)
Bramki: Dynel 15′, Gryszkiewicz 18′ – Ramiro Co Fabio 47′

ŁKS II Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński – Damian Nowacki, Artur Sójka (88′ Adrian Czypicki), Piotr Gryszkiewicz (68′ Błażej Radwanek) – Jakub Romanowicz (46′ Jędrzej Zając), Łukasz Dynel, Piotr Janczukowicz (72′ Dariusz Gmosiński)

Mamry Giżycko: Maciej Woźniak, Szymon Łapiński, Arkadiusz Mroczkowski, Krystian Wiszniewski (46′ Adrian Ratajczyk), Michał Świderski, Rafał Raiński (78′ Mariusz Rutkowski), Mariusz Bucio (28′ Paweł Drażba), Mateusz Skonieczka (46′ Ramiro Co Fabio), Łukasz Broź, Eduard Serbul

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport