Piłka NożnaRezerwy

Kolejne potknięcie. ŁKS II Łódź – Znicz 1:2

Już drugi tydzień z rzędu rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego swoim meczem rozpoczynają kolejkę III Ligi. Tym razem, w ramach 5. serii gier zmierzyli się u siebie ze Zniczem Biała Piska. Młodzi „Rycerze Wiosny” mimo ambicji i walecznego podejścia przegrali z gośćmi 1:2.

Początek spotkania nie przyniósł wielu groźnych sytuacji, które mogły zakończyć się bramką. Wraz z upływem czasu łodzianie zaczęli kreować pierwsze sytuacje, ale te nie przyniosły bramki. W 32. minucie skorzystali z tego goście, kiedy korzystając z zamieszania przed bramką Aleksandra Bobka Adrian Duchnowski bliskim strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u i strzelił gola. Dla drużyny Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka było to sygnałem do pobudzenia i zaczęli jeszcze mocniej naciskać na rywali. Takie podejście opłaciło się, kiedy około 40. minuty Dariusz Gmosiński został faulowany w polu karnym gości, a w 41. minucie „jedenastkę” pewnie wykorzystał Aleksander Ślęzak.

W drugiej połowie ełkaesiacy nie zatracili chęci do gry i zdobycia kompletu punktowego w tym spotkaniu, jednak ofensywna gra niesie za sobą zawsze pewne niebezpieczeństwo. Gościom udało się przerwać jeden z ataków ŁKS-u, a następnie poprowadzić szybki kontratak, który zakończył się rzutem rożnym. Świetnym wykonaniem tego stałego fragmentu gry popisał się Mateusz Furman, który perfekcyjnie dośrodkował piłkę na głowę Łukasza Kuśnierza, który w 55. minucie ponownie wyprowadził Znicz na prowadzenie. Łodzianie nie poddawali się i wciąż próbowali uratować ten wynik, jednak ostatecznie utrzymał się on do zakończenia spotkania, a druga drużyna ŁKS-u drugi raz w tym sezonie będzie musiała przełknąć gorycz porażki.

ŁKS II Łódź – Znicz Biała Piska 1:2 (1:1)
Bramki: Ślęzak 41′ (k.) – Duchnowski 32′, Kuśnierz 55′

ŁKS II Łódź: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Artur Sójka, Aleksander Ślęzak, Michał Karlikowski – Dariusz Gmosiński (77′ Jędrzej Zając), Mateusz Kowalczyk (68′ Mikołaj Lipień), Damian Nowacki, Maciej Radaszkiewicz, Jakub Romanowicz (68′ Jowin Radziński) – Łukasz Dynel (79′ Mateusz Jastrzembski).

Znicz Biała Piska: Kanclerz – Duchnowski, Molski, Mosakowski, Kuśnierz – Furman, Gondek – Romachów (80′ Łukasz Trąbka), Famulak (87′ Patryk Ołów), Fiedorowicz – Giełażyn