Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Ten remis zawdzięczamy Olkowi Bobkowi

Kazimierz Moskal na konferencji prasowej po meczu z Górnikiem Łęczna docenił postawę w bramce, Aleksandra Bobka, który wybronił rzut karny i utrzymał ełkaesiaków w meczu. Dzięki czemu udało im się doprowadzić od wyrównania.

– Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że przyjeżdzamy na ciężki teren. Mi osobiście jako trenerowi, zawsze było tutaj trudno. Pierwsza połowa na pewno pod dyktando Górnika. Zespół był agresywny, szczególnie na początku, stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. My nie mogliśmy złapać rytmu i grać swojej gry. Moim zdaniem w drugiej połowie to my byliśmy zespołem lepszym, pomimo tego, że Łęczna miała rzut karny na 2:0. Trzeba tutaj sobie jasno powiedzieć – ten remis zawdzięczamy Olkowi Bobkowi, który wybronił nie tylko karnego, ale i dobitkę. Co do okoliczności podyktowania tego rzutu karnego, to ja naprawdę nie wiem kiedy jest ręka, a kiedy tej ręki nie ma. Jak się to gwiżdze, jak to się interpretuje. Już raz mówiłem, że tu musi się jakoś zmienić. To musi być jasne i czytelne dla wszystkich. Albo te ręki są wszystkie gwizdane, albo nie wiem…nie gwiżdzemy żadnej. Jeśli my mamy decydować w jakim momencie, ta ręka jest naturalnie ułożona, a w jakim nie – jak zawodnik jest w wyskoku czy nie. To ciężka sytuacja. Myślę, że ta pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu, druga lepsza. Pewnie gdyby ten mecz jeszcze dłużej trwał to byśmy się pokusili o to, aby stworzyć sytuację i strzelić bramkę dającą nam zwycięstwo, ale musimy się cieszyć z tego co jest – powiedział szkoleniowiec biało-czerwono-białych.

Kolejne spotkanie „Rycerze Wiosny” rozegrają w najbliższą niedzielę w Niecieczy.