Piłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Środek pola to newralgiczna formacja, musimy zwrócić na nią uwagę

Trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji przed wyjazdowym starciem w Rzeszowie z Resovią. Szkoleniowiec biało-czerwono-białych zwrócił uwagę na warunki fizyczne w zespole rywali oraz podzielił się wnioskami po pucharowym meczu Resovii z Cracovią.

O przełamaniu serii remisów:

 – Ten tydzień pod względem treningów był taki sam jak poprzednie. Taki jest sport, że nie wszystkie mecze się wygrywa, ale oczywiście cieszy zwycięstwo nad Sandecją. Na pewno ono, pozwoli nam na lepsze przygotowanie się do meczu z Resovią, która od kilku meczów jest innym zespołem. Oglądałem Rzeszowian w meczu pucharowym i naprawdę dobrze wyglądała ich gra. 

O sytuacji zdrowotnej w zespole:

 – Mateusz Kowalczyk nie trenuje jeszcze z zespołem. Pracuję indywidualnie pod okiem fizjoterapeutów. Pirulo od piątku trenuje z drużyną, więc czasu na podjęcie decyzji czy pomoże nam w Rzeszowie jest mało.

O pucharowym meczu Resovii z Cracovią:

 – Myślę, że Resovia na mecz pucharowy wyszła w optymalnym składzie, może z wyjątkiem bramkarza. Widać było, że byli mocno zdeterminowani, żeby awansować do kolejnej rundy i naprawdę według mnie zaprezentowali się bardzo dobrze. Resovia lepiej funkcjonuje od kiedy trener Hajdo objął tę drużynę. Z Cracovią w pucharze zagrali tak samo jak w meczach ligowych. Analizuję to oczywiście pod kątem taktyki. Względy ambicjonalne na pewno były wyższe niż podczas meczów ligowych, bo grali z zespołem z Ekstraklasy. Do tego grali z klubem, w którym obecny trener Resovii niedawno pracował.

O przewidywanym przebiegu spotkania:

 – Myślę, że będą różne fazy tego spotkania. Na początku pewnie mocno zaatakują, później pewnie będą momenty, kiedy się wycofają i będą liczyć na kontrataki. Będziemy na to gotowi.

O atutach Resovii:

 – Swoje warunki fizyczne pokazali w meczu z Cracovią. Na pewno „wysoka” drużyna to jeden z atutów, którymi dysponuje zespół Mirosława Hajdo. Gra się jednak tak, jak przeciwnik pozwala. Jeśli my będziemy dobrze operowali piłką to może nie będą mieli szansy swojej siły fizycznej zademonstrować.

O sposobie gry z Resovią:

 – Musimy wzmocnić środek pola. To jest newralgiczna formacja i nad nią będziemy musieli mocno się skupić. Na pewno nie będzie tak, że chcemy zamurować bramkę, stanąć z tyłu i grać z kontry. To nie leży, ani w mojej naturze, ani w naturze drużyny.

Foto: lkslodz.pl


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119