Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kamil Dankowski: Trzeba wyciągnąć wnioski i w niedzielę pokazać sportową złość

Kamil Dankowski towarzyszył trenerowi Kazimierzowi Moskalowi w konferencji prasowej, przed niedzielnym meczem ze Stalą Rzeszów. Obrońca ŁKS-u uważa, że drużyna pokaże w najbliższym meczu sportową złość, która powstała po porażce w Niepołomicach.

– Każdy w szatni chce wygrywać każde spotkanie i byliśmy zdenerwowani pierwsze dni po tym spotkaniu. Były analizy, porozmawialiśmy o tym co było dobre i złe. Trzeba wyciągnąć wnioski i pokazać sportową złość w niedzielę na boisku. Wiemy jaki jest styl ŁKS-u i jak chcemy grać w piłkę. Nie ma co zwalać na murawę i całą otoczkę w Niepołomicach – nie przez to przegraliśmy ten mecz. Swoje założenia mieliśmy, ale weszliśmy w tą ich grę, gdzie się czują najlepiej. I to był największy problem. Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani, nie mamy z tym problemu. Wiadomo, że każde akcje napędzają drużynę i każdy zawodnik łapie większą pewność siebie. To jest nasz styl i to chcemy robić, z każdym meczem pokazywać się z bardzo dobrej strony – powiedział „Danek”. 

26-latek, który niedawno podpisał nowy kontrakt z Łódzkim Klubie Sportowym, rozegrał w tym sezonie 22 spotkania, w których zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty.