Piłka Nożna

Już jutro losowanie I rundy Pucharu Polski!

Jutro o godzinie 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie I rundy Totolotek Pucharu Polski. Swojego pierwszego rywala w tych rozgrywkach poznają zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Od I rundy Pucharu Polski rywalizować będą 64 zespoły (16 drużyn z Ekstraklasy, 18 z I ligi, 10 z II ligi oraz dodatkowo czterech zwycięzców rundy przedwstępnej i 16 triumfatorów Okręgowych Pucharów Polski).

Dodatkowo wiadomo, że Górnik Polkowice otrzyma w rundzie wstępnej awans bez gry, ponieważ jego rywal – Gryf Wejherowo – został wykluczony z rozgrywek.

Spotkania I rundy zaplanowano na 13-16 sierpnia. Gospodarzem spotkań będą drużyny wylosowane jako pierwsze, choć wyjątkiem jest gdy parę tworzą zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Wówczas gospodarzem będzie zespół grający na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Lista drużyny przystępujących do PP:

Ekstraklasa: (16 drużyn) – Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Cracovia, Pogoń Szczecin, Wisła Płock, Wisła Kraków, KGHM Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Korona Kielce, Arka Gdynia, Raków Częstochowa, ŁKS Łódź.

I liga: (18 drużyn) – Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy, Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec, Sandecja Nowy Sącz, Odra Opole, GKS 1962 Jastrzębie, GKS Bełchatów, Olimpia Grudziądz, Chojniczanka Chojnice, Wigry Suwałki.

II liga: (11 drużyn) – Górnik Łęczna, Widzew, GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia, Stal Rzeszów, Garbarnia Kraków, Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków, Pogoń Siedlce, Górnik Polkowice.

Runda wstępna: (3 drużyny) – Błękitni Stargard/Legionovia Legionowo, Lech II Poznań/Elana Toruń, Skra Częstochowa/Stal Stalowa Wola.

Zwycięzcy Wojewódzkich Pucharów Polski (16 drużyn) :

Dolnośląskie: Ślęza Wrocław

Kujawsko-pomorskie: Zawisza Bydgoszcz/Unia Janikowo

Lubelskie: Motor Lublin/Chełmianka Chełm/Unia Hrubieszów/Orlęta Radzyń Podlaski

Lubuskie: Polonia Słubice/Warta Gorzów Wielkopolski/Carina Gubin/Lechia Zielona Góra

Łódzkie: Warta Sieradz/Unia Skierniewice/Jutrzenka Warta/Pelikan Łowicz

Małopolskie: Podhale Nowy Targ

Mazowieckie: Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Opolskie: Polonia Nysa/Stal Brzeg

Podkarpackie: Karpaty Krosno/Sokół Sieniawa/Unia Nowa Sarzyna/Wisłok Wiśniowa/Wisłoka Dębica

Podlaskie: Ruch Wysokie Mazowieckie/Olimpia Zambrów

Pomorskie: Jaguar Kokoszki/Radunia Stężyca