Piłka NożnaRezerwy

Jakub Piela wyróżniony przez Marcina Gortata

Od samego początku budowy akademii ŁKS-u władze łódzkiego klubu powtarzały jedno – oprócz sportu, ważna jest też nauka. Jak się okazuje połączenie obu tych dziedzin przynosi efekty. Młody zawodnik ŁKS-u – Jakub Piela – został nagrodzony przez Marcina Gortata za swoje osiągnięcia w nauce i sporcie!

Piela swoją profesjonalną umowę z ŁKS-em podpisał w kwietniu tego roku. Jak podkreślał wtedy dyrektor sportowy łódzkiego klubu – Krzysztof Przytuła przy decyzji o podpisaniu kontraktu z młodym pomocnikiem oprócz aspektu sportowego, dużą rolę odegrał również aspekt nauki.

– Kuba zapracował sobie na tę umową swoją postawą na boisku, ale co bardzo istotne, także wzorowym zachowaniem poza boiskiem oraz w szkole – podkreślał Przytuła cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wzorową postawę Kuby w szkole oraz na treningach dostrzegł również Marcin Gortat – założyciel szkoły współpracującej z Łódzkim Klubem Sportowym, który zdecydował się wyróżnić pomocnika i wręczyć mu bilet na lot do USA!

– Kuba jak wiadomo jest uczniem naszej szkoły i zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Cztery szkoły Marcina Gortata w Polsce. Jedna w Łodzi. Co roku staramy się wynagradzać te dzieci nie tylko za naukę, ale również i za osiągniecia sportowe. Kuba jest tym zawodnikiem i tym uczniem, który w obu kategoriach prezentował się najlepiej rok temu, dlatego w nagrodę wyleci do Stanów Zjednoczonych – mówi Gortat w materiale przygotowanym przez ŁKS TV.

Sam zawodnik nie krył swojego zdziwienia tym wyróżnieniem. Podkreśla jednak, że ta nagroda jest dodatkową motywacją do jeszcze cięższej pracy.

– Na pewno to dodaje dużo, dużo motywacji. Na pewno warto się uczyć, warto robić swoje i pracować na to. Codziennie, systematycznie.

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulowanie Kubie tego wyróżnienia. Miejmy nadzieję, że w ślady wychowanka ŁKS-u pójdą kolejni uczniowie szkoły Marcina Gortata!