Piłka NożnaWypowiedzi

Jakub Letniowski: Chcę grać długo z ŁKS w Ekstraklasie

W udzielonym w Dniu Ojca dla ŁKS TV wywiadzie, 22-letni pomocnik opowiada o swoich trudnych początkach w klubie, piłkarskiej rodzinie i celach na przyszłość.

O aklimatyzacji w Łodzi:

– Niejednokrotnie byłem w Łodzi. Bardzo mi się podoba. Najbardziej, najsłynniejsza ulica Piotrkowska.

O tym czy wie, jak kibice fetowali awans do Ekstraklasy:

– Dotarło do mnie pełno zdjęć. Wiadomo, że wcześniej podpisałem tu kontrakt i oglądałem każdy mecz ŁKS. Dużo znajomych wysyłało mi zdjęcia z tej fety. Świetna sprawa.

O świadomości jakim klubem jest ŁKS:

– Dlatego wybrałem ŁKS. Wielki klub, świetni kibice, świetny zespół.

O tym czym kieruje się przy wyborze oferty kontraktu:

– W moim przypadku było tak, że miałem kilka ofert z kilku klubów, ale jak przyszło zapytanie i oferta z ŁKS, to powiedziałem, że chcę grać dla ŁKS i to jest mój priorytet.

O tym co się działo po podpisaniu kontraktu z ŁKS:

– Podpisałem kontrakt z ŁKS wiosną. Tydzień po podpisaniu doznałem kontuzji na treningu. Rehabilitowałem się przez większość czasu w zimę. Teraz już jestem zdrowy i do dyspozycji trenera.

O osobie trenera Moskala:

– Jak przyjechałem do klubu to rozmawialiśmy chwilę z trenerem. Jestem bardzo podekscytowany dalszą współpracą. Rozmawialiśmy o kwestiach treningowych, taktycznych.

O celach na przyszłość:

– Wiadomo, że każdy zawodnik ma swoje cele. Każdy by chciał wyjechać za granicę. Dla mnie pierwszym, priorytetowym marzeniem jest zadebiutować w Ekstraklasie. Myślę, że to marzenie każdego zawodnika z Polski. Po to się gra, po to się trenuje całe życie, żeby trafiać do klubów w Ekstraklasie. Priorytetem dla mnie jest zadebiutować w ŁKS, pokazać się z jak najlepszej strony. Później zobaczymy.

O początkach przygody z piłką:

– Od dziecka jestem związany z Lechią Gdańsk i to właśnie w Akademii Lechii, bodajże w wieku 7 lat, zacząłem już treningi. Na treningi wozili nas albo dziadkowie, albo rodzice. Chyba na pierwszy trening zawiózł mnie tata, który jest trenerem. Mój brat jest piłkarzem, młodszy brat też już zaczyna grać, więc nasza rodzina jest stricte związana z piłką.

O pomocy ze strony taty:

– Tata pomaga mi i podpowiada. Na przykład tak jak tutaj, przy dalszej przeprowadzce z domu. Też uważa, że to dobry ruch. Tata powtarza mi, żeby nie martwić się co ludzie mówią, tylko ciężko pracować a efekty przyjdą.

O pierwszych dniach w ŁKS:

– Bardzo dużo jakości na treningach, bardzo dobrzy zawodnicy. To mi pomoże pójść w górę.

O radzeniu sobie z problemami:

– Jeżeli chodzi o ŁKS to każdy zespół napina się na takie mecze jak z ŁKS. ŁKS był najlepszy w 1. Lidze. Każdy to wiedział i każdy chciał z ŁKS wygrać. Ja sobie radzę, chyba tak jak każdy zawodnik. Wiem, że cięższe momenty na pewno przyjdą, ale trzeba z nich z głową i ze spokojem wyjść. Rehabilitacja była bardzo ciężka i musiałem mocno mentalnie nastawiać się, aby wejść dobrze w treningi z pierwszym zespołem. Ale to kwestie piłkarskie i myślę, że spokojnie dam radę.

O tym, gdzie najlepiej się czuje na boisku:

– Myślę, że na pozycji nr 8. Dużo dam zespołowi walcząc w defensywie. W ofensywie też będzie dobrze. Mam silne uderzenie, szybki dosyć jestem, więc pomogę też w ofensywie. Nie jestem stricte szybkościowcem, ale szybko poruszam się z piłką – tak bym siebie określił.

O życiu piłkarza:

– Wiadomo, że trzeba robić kroki do przodu, ale ja nie jestem typem zawodnika, który lubi zmieniać klub co roku. To nie jest dobre. Chciałbym pokazać się z dobrej strony i grać długo z ŁKS w Ekstraklasie.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119