Romanowicz przedłużył kontrakt z ŁKS

Jakub Romanowicz zostaje na dłużej w Łódzkim Klubie Sportowym. Skrzydłowy podpisał nowy kontrakt do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Lewonożny pomocnik reprezentuje biało-czerwono-białe barwy od 2018 roku, z roczną przerwą na wypożyczenie do drugoligowej Pogoni Siedlce. W minionym sezonie popularny „Siara” był ważnym punktem zespołu rezerw, które wywalczyły awans do III ligi. Sezon 2020/21 zakończył z pięcioma trafieniami oraz siedmioma asystami, w 25 ligowych występach. Ponadto Romanowicz dołożył jedno ostatnie podanie w Okręgowym Pucharze Polski.

Ubiegły sezon był udany dla 20-latka jeszcze z jednego względu. 10 października 2020 roku gracz zaliczył oficjalny debiut w pierwszym zespole, prowadzonym wówczas przez Wojciecha Stawowego. W meczu z Arką Gdynia rozegrał 16 minut, zastępując na placu gry Piotra Gryszkiewicza. 

– Chciałem zostać w ŁKS-ie i walczyć o miejsce w pierwszym zespole. W poprzednich rozgrywkach nie do końca się udało, ale przede mną nowy sezon. Dziś skupiam się na dobrych występach w trzeciej lidze. Bardzo chcę się nadal rozwijać, a ŁKS to miejsce, które tę szansę na rozwój daje bardzo dużą. Mam oczywiście swoje indywidualne cele i liczby, które chciałbym osiągnąć w drużynie rezerw, ale na razie zachowam je dla siebie. Najważniejsze, to przecież nadal ciężko pracować i skupiać się na każdym kolejnym meczu – powiedział skrzydłowy po podpisaniu umowy.

Romanowicz jest wychowankiem UKS SMS Łódź. W latach 2016-18 występował w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok. 

Gracz urodzony w 2000 roku obecnie przygotowuje się z drugim zespołem ŁKS, do startu rozgrywek w III lidze. W pierwszym meczu kontrolnym z Zawiszą Bydgoszcz zaliczył bardzo ładną asystę przy trafieniu Macieja Radaszkiewicza. 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Łukasz Żuchowski