Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaTransfery

Oficjalnie. Doświadczony obrońca dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego!

Łódzki Klub Sportowy zaprezentował nowego lewego obrońcę. Dwuletnią umowę z biało-czerwono-białymi podpisał Piotr Głowacki, który w ostatnich sezonach występował w Stali Rzeszów. Gracz trafia na Aleję Unii na zasadzie transferu definitywnego. 

31-latek urodził się w Olsztynie i swoją przygodę z piłką rozpoczynał w akademii Naki Olsztyn. W czasach juniorskich grał też w Warmii Olsztyn, Stomilu Olsztyn i Promieniu Opalenica. Na seniorskim poziomie zadebiutował w 2009 roku w Stomilu. Z olsztyńskim klubem był związany przez wiele lat, z przerwami na krótkie pobyty w Mrągowii Mrągowo, Dolcanie Ząbki, Starcie Działdowo, Sokole Ostróda oraz Stali Mielec. 

Zimą 2019 roku przeniósł się do Stali Rzeszów, gdzie grał przez cztery i pół sezonu. Z tym klubem przeszedł drogę od III ligi, aż do barażów o Ekstraklasę. We wszystkich rozgrywkach, wystąpił w 154 meczach Stali, w których zdobył 19 goli i miał 18 asyst. Głowacki był też kapitanem rzeszowskiej drużyny w ostatnich kilku sezonach. Rozgrywki 2022/23 zakończył z dwoma trafieniami i pięcioma asystami w 35 występach.

Piotr Głowacki jest lewym obrońcą, który słynie ze świetnego dośrodkowania i perfekcyjnie wykonywanych stałych fragmentów gry. Nigdy dotąd nie występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, ale ma bardzo bogate doświadczenie w niższych ligach. Na poziomie pierwszej i drugiej ligi rozegrał ponad 250 spotkań. W ŁKS będzie rywalem i wsparciem na lewej stronie defensywy dla Artemijusa Tutyškinasa. 

Już niebawem na łamach ŁKSFANS.pl pojawi się obszerna sylwetka nowego ełkaesiaka, przygotowana w oparciu o informacje od ekspertów, którzy z bliska przyglądali się karierze Piotra Głowackiego.

Piotrze, witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119