Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Hit kolejki na Stadionie Króla. Zapowiedź spotkania z Ruchem Chorzów

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Ruchem Chorzów uznawane jest za hit 7. kolejki Fortuna 1. ligi. Obie drużyny dawno nie rywalizowały ze sobą, ale możemy spodziewać się w piątek bardzo dobrego widowiska na Stadionie Króla, połączonego  z urodzinami ŁKS. Początek meczu o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Każde spotkanie jest wyjątkowe, ale tutaj rzeczywiście zbiegło się to z taką datą meczu i sam przeciwnik, Ruch, który co prawda jest beniaminkiem, ale nie przegrał jeszcze spotkania w I Lidze. Ciekawie zapowiadające się spotkanie i liczymy na to, że będzie to dobry mecz, bo Ruch też chce grać w piłkę, ma duże ambicje, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby obejrzeć dobry mecz. Czasami te oczekiwania nie zawsze idą w parze z tym co na boisku, mam nadzieję, że jednak po obejrzeniu wczorajszego meczu Ligi Mistrzów, przede wszystkim jak Benfica grała, to podziała to motywująco na nas.

Jarosław Skrobacz (trener Ruchu):Czy my byliśmy zdecydowanym faworytem jakiegokolwiek meczu w tej lidze? Przed sezonem ŁKS był jednym z zespołów typowanych do TOP6 ligi i tu nic się nie zmienia. 

Remigiusz Szywacz (obrońca Ruchu):Jako beniaminek w większości spotkań nie jesteśmy faworytami, ale już nie raz pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę i przechylić szalę na swoją korzyść. Każdy rywal w tej lidze jest trudny, z każdym będzie ciężko o punkty, bardzo ważna jest dyspozycja dnia. Do Łodzi chcemy jechać i zdobyć trzy punkty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

W zespole ŁKS nie wystąpi Adam Marciniak, który leczy kontuzję i nie trenuje z zespołem. Trener Kazimierz Moskal powinien mieć do dyspozycji podobną kadrę co w ostatnim starciu ligowym ze Stalą Rzeszów. 

Ruch przyjedzie do Łodzi bez Przemysława Szura, a pod znakiem zapytania stoi występ Patryka Sikory.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Ruchem Chorzów będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Musiał (Kraków).

Asystenci: Jakub Ślusarski, Marcin Ciepły.

Sędzia techniczny: Sebastian Krasny.

Sędziowie VAR: Łukasz Szczech, Bartosz Heinig.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Jan Kuźma, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Bartosz Biel, Pirulo – Piotr Janczukowicz.

Ruch: Jakub Bielecki – Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz, Tomasz Wójtowicz, Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Swędrowski, Łukasz Janoszka, Artur Pląskowski, Łukasz Moneta, Daniel Szczepan.

Foto: ŁKS Łodź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119