Piłka NożnaRezerwy

Pierwsza porażka wiosny. ŁKS II Łódź – Legia II Warszawa 0:1

W sobotnie przedpołudnie w ramach 25. kolejki III Ligi starły się ze sobą rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego i Legii Warszawa. Podopiecznym trenera Matysiaka nie udało się wykorzystać szans, które sobie tworzyli, co umożliwiło „Wojskowym” wyjście na prowadzenie i ostateczne wygranie tego spotkania. Dla młodych biało-czerwono-białych jest to pierwsza porażka ligowa t tym roku.

W składzie na sobotni mecz rezerw pojawiło się kilku piłkarzy pierwszej drużyny, którzy nie mieli okazji zagrać w piątkowym starciu z Sandecją. Byli nimi Dawid ArndtMieszko Lorenc Jakub Tosik.

Pierwsza połowa tego spotkania była dość wyrównana, choć to gospodarze mieli więcej okazji na otworzenie wyniku tego meczu. Tempo gry podwyższyło się znacznie po zmianie stron – w drugiej połowie znów biało-czerwono-biali nie korzystali z szans, które sami sobie kreowali. Taka postawa wreszcie na nich się zemściła. W 70. minucie w pole karne ŁKS-u dośrodkował piłkarz grający w przeszłości z przeplatanką na piersi, Bartosz Widejko, a w szesnastce łodzian dopadł do futbolówki Patryk Pierzak. Strzał z bliskiej odległości okazał się niemożliwy dla Dawida Arndta do wybronienia. Ełkaesiacy nie zwiesili jednak głów i błyskawicznie próbowali odpowiedzieć na bramkę gości. Świetną sytuację wykreował prostopadłym podaniem Łukasz Dynel, jednak pod bramką Legii pomylił się Błażej Radwanek. Łodzianie do ostatnich sekund spotkania się nie poddawali i pokazywali ambitną postawę, choć, niestety, tym razem nie przyniosła ona efektu w postaci bramek.

Dla rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego to pierwsza ligowa porażka w tym roku kalendarzowym. W ten sposób zakończyła się ich świetna passa siedmiu spotkań bez porażki. W tym momencie łodzianie mają na koncie 33 punkty i zajmują 7. miejsce w tabeli.

ŁKS II Łódź – Legia II Warszawa 0:1 (0:))
Bramka: Patryk Pierzak 70′

ŁKS II Łódź: Dawid Arndt – Damian Nowacki, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz, Artur Sójka, Jakub Tosik, Błażej Radwanek (88′ Jakub Piotrowski), Piotr Gryszkiewicz (71′ Jędrzej Zając) – Łukasz Dynel

Legia II Warszawa: Jakub Trojanowski – Bartosz Widejko, Dawid Dziegielewski (46′ Patryk Pierzak), Ramil Mustafaev (46′ Arkadiusz Ciach), Patryk Konik (46′ Igor Strzałek), Nikodem Niski, Karol Nojszewski, Bartłomiej Ciepiela, Kacper Skwierczyński (90′ Jakub Czajkowski), Wiktor Kamiński (75′ Jakub Kwiatkowski), Mateusz Grudziński