Historia meczów: Z Resovią po raz czwarty!

W najbliższą niedzielę dojdzie do czwartego w historii spotkania, pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym, a Resovią Rzeszów. Na ten moment lepszym bilansem meczów mogą pochwalić się nasi rywale.

Historia starć pomiędzy ŁKS-em Resovią nie jest długa, ze względu na to, że zespół z Podkarpacia wiele lat spędził w niższych klasach rozgrywkowych. Pierwsza szansa na spotkanie ligowe nastąpiła dopiero 4 października 2020 roku. Łodzianie pokonali wtedy rzeszowian na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2:1. Obie bramki dla „Rycerzy Wiosny” z rzutów karnych zdobył Antonio Dominguez.

Rzeszowianom udało się zemścić na ŁKS-ie już w następnym spotkaniu, w ramach rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Drużyna trenowana wówczas przez Ireneusza Mamrota poległa na wyjeździe w Rzeszowie 0:1, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił były ełkaesiak, Jakub Wróbel.

W obecnych rozgrywkach znów górą była Resovia. Na początku września 2021 roku, gracze z Podkarpacia pokonali biało-czerwono-białych na Stadionie Króla aż 3:0, po dwóch golach Hilbrychta i jednym Komora.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Resovia

Mecze: 3

Wygrane ŁKS: 1

Remisy: 0

Wygrane Resovii: 2

Bramki: 2-5

Ostatnie spotkania ŁKS-u z Resovią:

5 września 2021: Fortuna 1. Liga

ŁKS Łódź – Resovia 0:3

Bramki: Komor 21′, Hilbrycht 41′, 58′.

Skład ŁKS: Kozioł – Wolski (Klimczak 46′), Sobociński, Marciniak (Lorenc 73′), Szeliga – Javi, Rozwandowicz (Rygaard 66′), Pirulo, Trąbka, Gryszkiewicz (Kelechukwu 46′) – Janczukowicz (Jurić 46′).

10 kwietnia 2021: Fortuna 1. Liga

Resovia – ŁKS Łódź 1:0

Bramka: Wróbel 57′

Skład ŁKS: Malarz – Nawotka (46′ Rozwandowicz), Sobociński, Dąbrowski, Marciniak – Pirulo, Tosik, Trąbka (62′ Ricardinho), Rygaard, Klimczak (72′ Sekulski) – Janczukowicz (62′ Sajdak).

4 października 2020: Fortuna 1. Liga

ŁKS Łódź – Resovia 2:1

Bramki: Dominguez 40′ (k.), 84′ (k.) – Adamski 70′.

Skład ŁKS: Arndt – Dankowski (Sajdak 66′), Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Wolski, Dominguez, Rozwandowicz (Tosik 59′), Trąbka, Nawotka (Kelechukwu 66′) – Sekulski (Corral 46′).

Strzelcy bramek dla ŁKS w starciach z Resovią:

Antonio Dominguez – 2