Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu ze Stomilem Olsztyn

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego odnieśli w sobotę drugie efektowne zwycięstwo w tym sezonie Fortuna I ligi. Podopieczni Wojciecha Stawowego wbili Stomilowi Olsztyn trzy gole, nie tracąc przy tym ani jednego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Drugi mecz z rzędu praktycznie bezrobotny. Pewny punkt zespołu. Co miał wybronić to wybronił, ale trzeba przyznać, że nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Najtrudniejsze uderzenie Strausa pewnie sparował na rzut rożny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Maciej Wolski: Bardzo dobry występ Wolskiego. Zdobył bramkę na 2:0, po bardzo ładnej kontrze w końcówce pierwszej połowy. Coraz lepiej spisuje się na prawej stronie defensywy. Gra bardzo ofensywnie i zespół czerpie z tego korzyści. Świetnie uzupełnia się z Pirulo.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Maciej Dąbrowski: Zaliczył bardzo ładną asystę przy golu na 2:0. Ku zdziwieniu kibiców wcielił się w rolę skrzydłowego i kapitalnie ruszył do kontry. Mógł kończyć akcję sam, ale kątem oka zauważył lepiej ustawionego Wolskiego i wyłożył mu piłkę do „pustaka”. Do asysty mógł dorzucić gola, ale jego strzał po rzucie rożnym wybronił golkiper gości. Stwarzał bardzo dużo zagrożenia po stałych fragmentach gry. W defensywie pewniak. Forma stoperów ŁKS-u to dobry prognostyk przed derbami.

Ocena: 7

Jan Sobociński: Początek bardzo nerwowy w wykonaniu młodego stopera ŁKS. Z biegiem czasu jednak prezentował się bardzo dobrze. Zapoczątkował kontrę odbiorem piłki, po której łodzianie wyszli na prowadzenie. Stała dobra forma Janka i to na pewno cieszy.

Ocena: 6

Adrian Klimczak: Kolejny mecz na swoim stałym poziomie. Niezwykle aktywny w ofensywie i nie popełniający błędów w obronie. Zapisał na swoim koncie kolejną asystę przy trafieniu Corrala. Gdyby wytrzymał ciśnienie i nie złamał linii spalonego w drugiej połowie to cieszyłby się z kolejnej asysty.

Ocena: 6

Maksymilian Rozwandowicz: Wygrywa rywalizację z Tosikiem na pozycji numer sześć. W defensywie pewniak, choć zdarzyło mu się zaliczyć kilka strat. W pierwszej połowie oddał ładny strzał z dystansu, po którym piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Na początku drugiej połowy powinien cieszyć się z gola. Miał bardzo dobrą okazję z kilku metrów, ale piłka po jego mocnym strzale odstemplowała poprzeczkę bramki Stomilu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Antonio Dominguez: Niczym specjalnym się nie wyróżnił w tym spotkaniu. Dużo klepał w centralnej części boiska. W środku pola dużo lepiej prezentował się Trąbka. Zmieniony jako pierwszy wraz z Rozwandowiczem w 64 minucie. Po reakcji Hiszpana po strzeleniu gola przez Wolskiego zdecydowanie widać, że czuje się w Łodzi już coraz lepiej.

Ocena: 5

Michał Trąbka: Reżyser gry i król środka pola. Imponujący występ Trąbki, który zdominował grę w środku pola. Był bardzo aktywny, zachwycał dryblingami, prostopadłymi podaniami oraz mądrymi decyzjami. Obok Pirulo najlepszy w szeregach ŁKS-u w ofensywie. To od niego zaczęła się kontra, którą wykończył Wolski na 2:0.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

Adam Ratajczyk: Mniej aktywny niż po drugiej stronie boiska Pirulo, ale swoje dawał zespołowi. Znów dobrze współpracował z Klimczakiem i ten duet stwarzał dużo zagrożenia na lewym skrzydle. Miał dobrą okazję do zdobycia gola, lecz minimalnie chybił. Niewykluczone, że był to ostatni mecz „Rataja” z przeplatanką na piersi. Sporo spekuluje się o jego przenosinach do Zagłębia Lubin.

Ocena: 6

Pirulo: Drugi mecz – drugi tytuł MVP. Hiszpan po raz kolejny pokazał, że jego zwyżkująca forma nie jest przypadkiem. Fantastycznie wykończył akcję na 1:0 i otworzył wynik spotkania. Gdy większość piłkarzy próbowałaby uderzać prawa nogą, to Hiszpan delikatnym lobikiem lewą nogą trafił do siatki. Wykończenie klasowe. Zdecydowanie przerastał swoich rywali. Do gola dorzucił także kapitalną asystę drugiego stopnia przy drugim golu, gdy wypuścił sam na sam z bramkarzem Macieja Dąbrowskiego. Kolejny klasowy występ „Piriego”.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 8,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Samu Corral: Do momentu zaliczenia asysty przy golu Pirulo, Samu nie wyglądał dobrze na boisku. Tracił piłkę, przegrywał pojedynki z rywalami i był zagubiony. W 36 minucie rozprowadził świetnie kontrę na spółkę z Pirulo, a ten otworzył wynik spotkania. Od tego momentu Corral się ożywił. Efektem czego w drugiej połowie był aktywny i dochodził do sytuacji. Pierwszy pojedynek z bramkarzem przegrał, ale przy drugiej okazji już nie chybił i ustalił wynik spotkania na 3:0. Dobra forma strzelecka Corral-gola trwa.

Ocena: 7

Jakub Tosik: Kolejny raz wchodzi na boisku około 60 minuty jako zadaniowiec. I kolejny raz wywiązał się z tych zadań nałożonych przez trenera bezbłędnie. Zaryglował ze Srniciem środek pola i nie pozwalał na dużo zawodnikom Stomilu w tej części boiska.

Ocena: 6

Dragoljub Srnić: Dał dobrą zmianę jeśli chodzi o defensywę, ale w grze do przodu było już gorzej. Kilka razy ładnie ruszył z piłką w stronę bramki, ale brakowało mu precyzji i futbolówka nie trafiała do adresata.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Łukasz Sekulski: Kolejny mecz w którym pokazał bardzo duży głód piłki. Dochodził do sytuacji strzeleckich, wracał za rywalami i odbierał im futbolówkę. Widać, że piłka szuka go w polu karnym. Taki rezerwowy napastnik to skarb dla trenera. Mógł trafić do siatki na 4:0, ale gola odebrał mu obrońca Stomilu, który świetną interwencją na linii wybił piłkę. W tej sytuacji „Sekul” zrobił wszystko jak należy.

Ocena: 5

Piotr Gryszkiewicz: Debiut ligowy „Gryszki” w barwach ŁKS. Wszedł na plac gry w 73 minucie i był aktywny. Dużo biegał i szukał sobie pozycji, aby dostać podanie od kolegów z zespołu. Zmienił Ratajczyka na lewej stronie pomocy, ale wiele razy ładnie wchodził za obrońców jak rasowa „dziewiątka”. Trafił do siatki, ale wcześniej na pozycji spalonej był Klimczak.

Ocena: 5

Tomasz Nawotka: Dyskretny występ obrońcy ŁKS. Wszedł na murawę gdy na tablicy wyników było już 3:0. Zaliczył kilka podań i dwa kiepskie dośrodkowania. Z kolejnymi meczami będzie z pewnością dostawał więcej szans.

Ocena: 5

Wojciech Stawowy: Trener ŁKS-u nie zmienił wyjściowego składu z Opola i ze Stomilem wybiegła ta sama jedenastka ełkaesiaków. Po nerwowym początku łodzianie zdobyli dwa gole z kontr i do przerwy ustawili sobie wynik. Brawa należą się Stawowemu za reakcje zawodników po przerwie. Pomimo prowadzenia biało-czerwono-biali od pierwszych minut drugiej połowy ruszyli po kolejne gole. ŁKS kontrolował przebieg wydarzeń na boisku – czyli grał tak jak oczekuje tego szkoleniowiec. Stawowy w 64 minucie przy dobrym wyniku posłał do boju Tosika i Srnicia, aby zaryglować środek pola. I to się ełkaesiakom udało. Dobrym ruchem było też sprawdzenie przy korzystnym wyniku Nawotki oraz Gryszkiewicza.