Historia meczów: Z Górnikiem Polkowice po raz 14

Przed biało-czerwono-białym trzy ostatnie mecze tego sezonu Fortuna 1. Ligi i ostatnia szansa na utrzymanie się w walce o baraże. Ełkaesiacy w niedzielę zagrają na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, z którym historycznie łodzianie radzili sobie dosyć dobrze.

Lepszym bilansem przed niedzielnym starciem w Polkowicach mogą się pochwalić zawodnicy ŁKS-u, którzy wygralispotkań. Polkowiczanie byli lepsi 2 razy, z kolei 6 meczów, zakończyło się podziałem punktów. Na korzyść ełkaesiaków jest również bilans bramkowy (13-9).

Jesienią biało-czerwono-biali zagrali z Górnikiem Polkowice po raz pierwszy po ponad dekadzie przerwy. Wówczas w meczu rozgrywanym 30 października 2021 roku na Stadionie Króla, „Rycerze Wiosny” zremisowali, mimo prowadzenia od 31. minuty i gry w przewadze jednego zawodnika od 70. minuty spotkania. Bramki strzelali wówczas Mikkel Rygaard oraz Bruno Żołądź.

Bramki: Rygaard 31′ – Wacławczyk 74′

Skład ŁKS: Arndt – Szeliga, Koprowski, Lorenc, Klimczak – Rozwandowicz (78′ Nowacki), Dominguez, Rygaard (78′ Corral) – Pirulo (66′ Moreno), Radaszkiewicz (87′ Jurić), Wolski (65′ Kelechukwu)

11 maja 2011: I Liga

Górnik Polkowice – ŁKS 1:1

Bramki: Mróz 10′ – Kaczmarek 42′

Skład ŁKS: Wyparło – Klepczarek, Łabędzki, Woźniczka, Kaczmarek – Kosecki (Smoliński 62′), Kłus, Mączyński, Romańczuk, Bykowski – Mięciel (Kujawa 75′).

9 października 2010: I liga

ŁKS – Górnik Polkowice 1:0

Bramka: Smoliński 76′

Skład ŁKS: Wyparło – Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Woźniczka (Mowlik 32′) – Pawlak (Kujawa 46′), Kłus, Mączyński, Smoliński (Golański 90′), Romańczuk – Mięciel.

7 kwietnia 2006: II liga

Górnik Polkowice – ŁKS 0:0

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Leszczyński, Łabędzki – Kęska (Rozkwitalski 74′), Dzikia, Niżnik (Mężyk 30′), Madej (Kłus 71′), Mysona – Sypniewski.

27 sierpnia 2005: II liga

ŁKS – Górnik Polkowice 2:0

Bramki: Sypniewski 33′, Sotirović 90′

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Kościuk, Radunović – Piątkowski, Kłus, Byrkaniczkow (Sotirović 83′), Leszczyński, Mysona – Sypniewski.

Strzelcy wszystkich 13 goli dla ŁKS-u, w dotychczas rozegranych 13 spotkaniach z Górnikiem Polkowice w lidze: