Zapowiedź: ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław

W miniony weekend Jagiellonia Białystok przerwała serię trzech meczów w lidze bez porażki Łódzkiego Klubu Sportowego. W piątek podopieczni Kazimierza Moskala powalczą o kolejne punkty w PKO BP Ekstraklasie. W ramach 15 kolejki zmierzą się przy Alei Unii ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Piątkowy mecz zapowiada się smakowicie z wielu powodów. Obie drużyny starają się grać bardzo ofensywnie i wysoko odbierać piłkę rywalowi. Choć wielu ekspertów chwali ŁKS za bardzo dobrą widowiskową grę to nie do końca przekłada się to na zdobyte punkty (szczególnie na początku sezonu). W niedzielę graczom z Alei Unii zabrało zimnej krwi by napocząć rywala z Białegostoku i wtedy mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. W ŁKS-ie widać, że po serii ośmiu porażek coś drgnęło i postępy gry można zaobserwować gołym okiem.

Śląsk po bardzo dobrym początku sezonu długo prowadził w tabeli, ale od końca sierpnia podopiecznym Vitezslava Lavicki przytrafiła się niechlubna seria ośmiu meczów bez wygranej. Dopiero dwie kolejki temu Śląsk się przełamał w starciu z Arką wygrywając 2:1, a w ostatniej serii gier wrocławianie poszli za ciosem pokonując lidera z Płocka 3:1. Wzrost formy Śląska jest widoczny, ale o przerwanie serii zwycięstw gości w piątek powalczą piłkarze ŁKS-u.

Łodzianie nie obawiają się piątkowego rywala i będą chcieli od razu narzucić swój styl gry. – To zespół doświadczony i wyrafinowany, który stara się grać pressingiem. W piątek spróbujemy narzucić rywalowi swój styl gry i odbierać wysoko piłkę, zresztą zapewne podobnie zamierza zagrać Śląsk. W związku z tym czeka nas albo bardzo ciekawe spotkanie, albo nieco mniej tym razem efektowne – powiedział na konferencji prasowej trener Kazimierz Moskal.

Wyniki ostatnich spotkań

ost mecze

Tabela po 14 kolejkach PKO BP Ekstraklasy

tabela

Sytuacja kadrowa

Kazimierz Moskal w meczu z drużyną z Dolnego Śląska nie będzie mógł skorzystać z Ricardo Guimy i Maksymiliana Rozwandowicza. Obaj zawodnicy muszą pauzować w piątek za kartki. Reszta zawodników w tym tygodniu trenowała bez żadnych problemów.

W drużynie gości w piątek nie zobaczymy na boisku kontuzjowanych Filipa Markovicia, Mateusza Radeckiego i Piotra Celebana.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Śląskiem Wrocław będzie transmitowane na antenie Canal+Sport. Mecz skomentują Tomasz Ćwiąkała i Radosław Majdan.

Początek transmisji od 17:30.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Spotkanie ze Śląskiem obejrzy ponownie komplet publiczności, a więc na stadion przyjdzie ponad pięć tysięcy widzów. Wszystkie bilety na ten pojedynek zostały wyprzedane. Tuż przed meczem mogą spływać jeszcze pojedyncze bilety z nieopłaconych wejściówek. W związku z rozbudową stadionu przy Alei Unii do Łodzi nie przyjadą kibice gości.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik, Tomasz Niemirowski

Sędzia techniczny: Łukasz Szczech

Sędziowie VAR: Paweł Raczkowski, Marcin Boniek

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Maciej Wolski, Michał Trąbka – Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez – Łukasz Sekulski.

Śląsk: Matus Putnocky – Łukasz Broź, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Stiglec – Krzysztof Mączyński, Jakub Łabojko – Robert Pich, Michał Chrapek, Przemysław Płacheta – Erik Exposito.