Piłka NożnaRezerwyTransfery

Gryszkiewicz odejdzie z ŁKS? Przebywa na testach w II lidze

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli niedawno urlopy, ale jeden z graczy przebywa na testach w klubie z wyższej klasy rozgrywkowej. Piotr Gryszkiewicz stara się o angaż w zespole lidera II ligi Kotwicy Kołobrzeg.

Piotr Gryszkiewicz blisko rok temu został przesunięty z pierwszego zespołu ŁKS do drugiego – głównie za sprawą upływającego statusu młodzieżowca. Ostatnie dwie rundy występował w III lidze. W tym sezonie zagrał w siedmiu meczach ligowych rezerw oraz w jednym w Okręgowym Pucharze Polski. Zanotował w nich cztery asysty.

Były gracz Lechii Gdańsk ma ambicję, aby grać w klubie ze szczebla centralnego i obecnie próbuje przekonać do siebie sztab szkoleniowy Kotwicy Kołobrzeg, która ma bardzo duże szanse na awans do Fortuna 1. ligi. Dla samego zawodnika byłby to też powrót bliżej rodzinnego domu. O testach Gryszkiewicza, poinformował trener ŁKS II – Marcin Matysiak w wywiadzie dla ŁKS TV.

Pomocnik miał świetny początek w drużynie z alei Unii. Już w swoim debiucie trafił do siatki w pucharowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Jak się później okazało, była to jedyna bramka „Gryszki” w pierwszej drużynie „Rycerzy Wiosny”. Jego licznik zatrzymał się na 34 występach w ŁKS.

W najbliższych dniach powinniśmy się dowiedzieć, czy 21-latkowi uda się wywalczyć kontrakt z ekipie drugoligowca. Jego umowa z Łódzkim Klubem Sportowym wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport