Godnie uczcić urodziny Króla! Zapowiedź meczu z Arką Gdynia

W niedzielę Łódzki Klub Sportowy podejmie na stadionie im. Władysława Króla Arkę Gdynia. Mecz można śmiało określić hitem tej kolejki Fortuna 1. Ligi, gdyż do tej kolejki łodzianie podchodzą z pozycji wicelidera, a „Arkowcy” jako trzecia drużyna ligi. Sportowo zapowiada się dobre spotkanie, a i również na trybunach nie będzie nudno – w klatce gości zasiądą przyjezdni z Gdyni, przed meczem będzie można spędzić czas w strefie kibica, a na trybunach zapowiada się dobra frekwencja. Wszyscy na Stadion Króla!

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – W oczy rzuca się Haydary i Czubak, którzy robią różnicę, strzelając bramki, natomiast Arka ma w swoim zespole też doświadczonych i ogranych zawodników. Jest to solidna drużyna. Wiem jak trener Tarasiewicz też próbuje grać. Oni bardzo dobrze czują się w meczach wyjazdowych, a my dobrze czujemy się u siebie. Będzie to ważny i trudny mecz, ale chciałbym, żeby to spotkanie rzeczywiście było takie na poziomie I Ligi.

Wyniki ostatnich spotkań

Sytuacja kadrowa

Po urazie odniesionym w meczu w Rzeszowie, Mieszka Lorenca czekają najprawdopodobniej długie miesiące bez gry, gdyż według słów trenera czeka go zabieg łękotki i więzadeł kolanowych. Mateusz Kowalczyk powrócił do treningu indywidualnego, ale jeszcze nie do zajęć z drużyną, więc zapewne również nie wystąpi z Arką Gdynia.

W szeregach rywali nie zagra na pewno Michał Marcjanik, który po obejrzeniu w zeszłym tygodniu czwartej żółtej kartki w tym sezonie, będzie musiał pauzować.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki.

Sędzia techniczny: Rafał Rokosz.

Sędziowie VAR: Sebastian Jarzębak, Mateusz Złotnicki.

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Artemijus Tutyskinas – Damian Nowacki, Władysław Ochronczuk, Michał Trąbka – Pirulo, Nelson Balongo, Piotr Janczukowicz

Arka: Kacper Krzepisz – Jerzy Tomal, Bartosz Rymaniak, Martin Dobrotka, Marcel Ziemann – Janusz Gol, Adrian Purzycki – Kacper Skóra, Hubert Adamczyk, Omran Haydary – Karol Czubak

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport