Piłka NożnaRezerwy

Dwóch młodych piłkarzy z akademii odchodzi do Hetmana Zamość

Piotr Białousko i Dawid Rosiak przenoszą się na zasadzie transferu definitywnego z Łódzkiego Klubu Sportowego do występującego w trzeciej lidze Hetmana Zamość.

Obaj piłkarze w minionym sezonie stanowili o sile rezerw ŁKS-u i ich dobra gra zaowocowała treningami z pierwszym zespołem. Z klubem z Zamościa podpisali roczne kontrakty z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Białousko to 19-letni lewy obrońca, a Rosiak z kolei występuje na pozycji bramkarza i jest o rok młodszy.

Cieszę się, że kolejny krok stawiam w takim klubie jakim jest Hetman Zamość. Wszystko potoczyło się w szybkim tempie wraz z negocjacjami. Liczę, że swoją postawą i grą pomogę drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników na boisku – powiedział Rosiak po podpisaniu kontraktu.

– Bardzo cieszę się z podpisanego kontraktu z Hetmanem. Miło mi, że dyrektorzy klubu i sztab szkoleniowy zaufali mojej osobie. Już nie mogę doczekać się pierwszego meczu, w którym będę miał okazje zawalczyć o trzy punkty. Mam nadzieję, że pomogę drużynie osiągnąć cel postawiony na nowy sezon – dodał Białousko.

Hetman Zamość w sezonie 2020/21 będzie występował w III lidze w grupie IV.

Życzymy Piotrkowi jak i Dawidowi sukcesów w nowym klubie i dziękujemy za grę w biało-czerwono-białych barwach.