Kolejny test ujemny. Wiewióra wraca do treningów!

Kolejny test na obecność COVID-19 u naszej Wiewióry okazał się ujemny. Tym samym zawodniczki ŁKS Commercecon mogą już trenować w komplecie.

W połowie lipca dowiedzieliśmy się o tym, że jedna z zawodniczek ŁKS-u Commercecon Łódź otrzymała dodatni wynik na obecność choroby wirusowej COVID-19. Pod koniec wyznaczonej kwarantanny Wiewióra przeszła jeszcze dwa testy kontrolne, która dały wynik ujemny.

Po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu u jednej z zawodniczek ŁKS, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród wszystkich przebadanych osób nie odnotowano wyniku dodatniego.

Zespół oraz sztab szkoleniowy został objęty tygodniową izolacją, a ponowne testy potwierdziły brak zakażenia. Dzięki temu 26 lipca drużyna mogła powrócić do regularnych treningów.

Zawodniczka u której pierwszy test wykazał wynik dodatni, musiała pozostać na kwarantannie nieco dłużej. W tym tygodniu przeprowadzono u niej dwa kontrolne testy, które potwierdziły, że zakażenie minęło. Dzięki takiemu obrotowi spraw również ona może już wrócić na parkiet i cieszyć się treningami z całym zespołem.