Czas wrócić na zwycięski szlak. Zapowiedź meczu ze Stomilem

Po porażce w Kielcach, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego chcą się szybko zrehabilitować i wygrać mecz ligowy. Doskonała okazja ku temu nadarza się, w piątek, kiedy to łodzianie zagrają z czerwoną latarnią ligi – Stomilem Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Minionego tygodnia zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowanie nie mogą zaliczyć do udanych. Najpierw w środku tygodnia, mimo dwubramkowej przewagi, zremisowali u siebie z GKS-em Jastrzębie, a następnie na wyjeździe w Kielcach przegrali 1:0 z Koroną, marnując przy tym wiele sytuacji bramkowych. Do Olsztyna „Rycerze Wiosny” udali się zatem pełni sportowej złości, aby zrehabilitować się za ostatnie dwa spotkania i przywieźć do Łodzi 3 punkty.

Nowe rozdanie w Olsztynie jak na razie nie jest pomyślne dla Stomilu. Gospodarze dzisiejszego spotkania, pod wodzą nowego trenera przegrali wszystkie spotkania w tym sezonie Fortuna 1. Ligi, cierpiąc przy tym na podobny problem co ŁKS – brak skuteczności w sytuacjach bramkowych. Wieczorny mecz będzie zatem sprawdzianem dla obydwu drużyn, czy udało im się dostatecznie poprawić ten element gry w zespole.

Dla obydwu zespołów to spotkanie będzie okazją na rehabilitację po ostatnich złych wynikach, choć zdecydowanie to Stomil musi wychodzić z głębszego dołka. W tej sytuacji ŁKS nie może sobie pozwolić na porażkę, jeśli chce liczyć się w tym sezonie w walce o awans do Ekstraklasy. Możemy się spodziewać, że na stadionie w Olsztynie zobaczymy dwie zdeterminowane drużyny, które będą chciały udowodnić coś sobie oraz swoim kibicom.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): Po pierwsze – my szanujemy każdego przeciwnika. A Stomil Olsztyn to drużyna, która nie jest pierwszy sezon w 1. Lidze, mają też piłkarzy z doświadczeniem z ekstraklasy. Arka wygrała z nimi mecz w doliczonym czasie, Korona Kielce wygrała po karnym. I w każdym meczu Stomil miał sytuacje bramkowe. My gramy o 3 punkty.

Adrian Stawski (trener Stomilu): – W każdym meczu co graliśmy, czy to była Arka czy Korona, to stworzyliśmy sobie sytuacje. W żadnym meczu nie byliśmy gorsi. ŁKS to zespół z górnej półki, wiemy jak gra, jak utrzymuje się przy piłce, jakie ma indywidualności. My mamy też swoje atuty i chcę żebyśmy je wykorzystali, a nie szukali “kwadratowych jaj”.

Rafał Remisz (kapitan Stomilu): – Wiemy, że czeka na jutro ciężkie spotkanie. ŁKS zawsze był wymagającą drużyną. Będziemy chcieli się przeciwstawić i grać swoją, uważam, że dobrą piłkę, bo w tych wszystkich tych meczach nie odstawaliśmy od rywali. Nasza gra nie idze w parze z wynikami. Musimy się w pewnych kwestiach obudzić. Wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko, żeby zapunktować.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 5. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W meczowej 20-ce ŁKS-u na mecz w Olsztynie nie zobaczymy Antonio DominguezaSamu Corrala, Ricardinho, Nacho Monsalve i Macieja Dąbrowskiego, którzy wciąż leczą urazy, a także Maksymiliana Rozwandowicza, który będzie pauzować za 4 żółte kartki.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zdecydowanie lepiej wyglądają jeśli chodzi o absencje zawodników spowodowane kontuzjami. Według trenera Stawskiego wszyscy zawodnicy powinni być dostępni na spotkanie z ŁKS-em, oprócz Karola Żwira, zawieszonego za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Widzewem.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego ze Stomilem Olsztyn będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Mariusz Złotek

Asystenci: Marek Witoń, Katarzyna Wójs

Sędzia techniczny: Damian Krumplewski

Sędziowie VAR: Łukasz Szczech, Michał Obukowicz

Przewidywane składy

Stomil: Krzysztof Bąkowski – Damian Ciechanowski, Rafał Remisz, Jonathan Simba, Jonatan Straus – Łukasz Moneta, Merveille Fundambu, Wojciech Reiman, Hubert Szramka, Patryk Mikita – Szymon Lewicki.

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik – Pirulo, Michał Trąbka – Javi Moreno, Maciej Wolski – Piotr Janczukowicz.

Przeczytaj więcej o meczu Stomil – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem ze Stomilem

Historia meczów ze Stomilem Olsztyn

Obsada sędziowska na mecz Stomil – ŁKS