Celea nie zagra z Koroną. Moros zastąpi Dąbrowskiego?

Wojciech Stawowy poinformował na przedmeczowej konferencji prasowej, że z Koroną Kielce nie wystąpi kontuzjowany Daniel Celea. Wszystko wskazuje więc na to, że w niedzielnym spotkaniu Macieja Dąbrowskiego na środku obrony zastąpi Carlos Moros Gracia.

We wszystkich meczach tego sezonu trener ełkaesiaków wystawiał tę samą parę środkowych obrońców, którą tworzyli Maciej Dąbrowski i Jan Sobociński. Czwarta kartka obejrzana przez tego pierwszego w spotkaniu w Gdyni wymusza na sztabie szkoleniowym zmianę na tej pozycji. Najprawdopodobniej do składu wskoczy Carlos Moros Gracia.

Hiszpan był podstawowym zawodnikiem ekstraklasowego ŁKS-u po przenosinach ze szwedzkiego GIF Sundsvall. W pierwszym zespole rozegrał 16 spotkań, strzelając dwa gole w starciach z KGHM Zagłębiem Lubin i Rakowem Częstochowa. W obecnych rozgrywkach nie było mu jeszcze dane pojawić się na placu gry.

Inną alternatywą dla trenera jest cofnięcie Maksymiliana Rozwandowicza do środka obrony, lecz wydaje się to mało prawdopodobnym ruchem.

– Daniel Celea raczej na pewno nie będzie w stanie zagrać w tym meczu ze względu na uraz stawu skokowego. Nie chciałbym zdradzać dziś kto zastąpi na środku obrony Maćka Dąbrowskiego w tym meczu. Na pewno mamy kilka możliwości, bo w dobrej dyspozycji jest Carlos Moros Gracia. Zawsze można też cofnąć na tą pozycję Maksa Rozwandowicza. Jest też Mieszko Lorenc. Mamy możliwości wyboru, ale jaka będzie alternatywa dla Maćka to muszę pozostawić to jeszcze dla siebie. Piłkarze też się o tym dowiedzą, parę godzin przed meczem – powiedział trener Stawowy.