Mecz z Koroną Kielce odwołany!

Planowany na niedziele mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Koroną Kielce został odwołany i przełożony na inny termin. Powodem takiej decyzji są dwa pozytywne wyniku testów na COVID-19 u Rycerzy wiosny.

Zakażeni piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego czują się dobrze, jednak zaraz po zgłoszeniu objawów zostali odizolowani od drużyny. Po uzyskaniu informacji o dodatnich wynikach reszta piłkarzy i cały sztab szkoleniowy zostali poddani kwarantannie, a 21 października pobrane zostaną od nich próbki do testów.

Nowy termin spotkania z Koroną nie jest jeszcze znany.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Łódzkiego Klubu Sportowego związane z odwołanym spotkaniem 9. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Informujemy, że przed zaplanowanym w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi meczem ŁKS-u Łódź z Koroną Kielce, przeprowadzono u dwóch zawodników naszej drużyny badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie przeprowadzono zaraz po tym, jak piłkarze zgłosili objawy wskazujące na pogorszenie się stanu zdrowia. Rzeczone badanie wykazało wynik pozytywny.

Po zapoznaniu się z rzeczonymi wynikami klub wdrożył niezbędne procedury, w tym: izolację osób z wynikiem pozytywnym badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz kwarantannę całej drużyny. Badanie wszystkich piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu mających bezpośredni kontakt z drużyną zaplanowano na 21 października.

W związku z sytuacją, zaplanowany na niedzielę mecz ŁKS-u z Koroną Kielce został odwołany i zostanie rozegrany w innym terminie. Pragniemy przy tym dodać, że zawodnicy z pozytywnym wynikiem badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 natychmiast po zgłoszeniu niepokojących objawów zostali wyłączeni z zajęć treningowych i nie mieli po tym fakcie kontaktu z drużyną. Obecnie czują się dobrze i przebywają na tzw. izolacji domowej.

Łódzki Klub Sportowy pozostaje w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Państwową Inspekcją Sanitarną.