Piłka Nożna

Artur Sójka na dłużej w ŁKS-ie

Artur Sójka przedłużył kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym. Nowa umowa pomocnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku, a więc przed kolejne dwa sezony. 

19-letni zawodnik trafił do klubu z Alei Unii w 2017 roku z Mazovii Tomaszów Mazowiecki. W dwóch poprzednich sezonach stanowił o sile rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego i przed sezonem 2019/20 został włączony na stałe do kadry pierwszego zespołu biało-czerwono-białych. Jak dotąd nie doczekał się jeszcze debiutu w seniorskiej drużynie ŁKS-u. Obecnie Sójka przebywa z zespołem na obozie przygotowawczym w Woli Chorzelowskiej.

– Cieszymy się, że Artur Sójka przedłużył umowę z ŁKS-em. Nie ukrywam, że wiążemy z tym zawodnikiem duże nadzieje. Sprawdza się w drużynie naszych rezerw, a i obserwując jego pracę podczas treningów pierwszego zespołu odnosimy wrażenie, że tylko kwestią czasu jest to, gdy na stałe znajdzie się w jego szerokiej kadrze – mówi odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników Akademii ŁKS, Paweł Drechsler.

– Artur Sójka bardzo dojrzał w naszym klubie. Widać to także na boisku, chociażby w sposobie podejmowania przez niego różnych decyzji. Co nie mniej ważne, te decyzje podejmuje teraz bardziej zdecydowanie, a to istotne w kontekście pierwszej drużyny, gdzie ten „deficyt czasu” jest na murawie większy niż na przykład w czwartej lidze – dodał Drechsler.