Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Artur Derbin: Musimy wykorzystać słabości łodzian

Artur Derbin zabrał głos na temat najbliższego spotkania ligowego z Łódzkim Klubem Sportowym. Trener tyszan zna mocne strony biało-czerwono-białych, ale będzie chciał wykorzystać ich słabości, aby wywieźć z alei Unii korzystny wynik. 

– Oglądałem ich mecz z Legią Warszawa, a więc jakiś ogólny zarys ŁKS mam. Muszę powiedzieć, że styl gry łodzian niewiele się zmienił w porównaniu z rundą jesienną. To drużyna lubiąca kreatywną grę, stwarzająca sytuacje bramkowe. My po prostu musimy wykorzystać słabości łodzian, bo takie mają. Nie można pominąć milczeniem doświadczonych graczy, których klub pozyskał w przerwie zimowej, a mam na myśli Adama Marciniaka, Duńczyka Mikkela Rygaarda oraz Brazylijczyka Ricardinho. Ten ostatni gracz wyrobił sobie już markę na polskich boiskach i może być wiosennym odkryciem w pierwszej lidze. Nie bez znaczenia jest też fakt, że on grał już w naszym kraju, więc nie musi przechodzić procesu adaptacyjnego – mówił Derbin w rozmowie z gol24.pl.

Tyszanie obecnie plasują się na siódmym miejscu w tabeli Fortuna I ligi z 27 punktami na koncie (tyle samo ma szósta Miedź Legnica). GKS chciałby wrócić w tym sezonie do Ekstraklasy, a szeroka i wyrównana kadra może im w tym pomóc.

– Do Łodzi wyjedziemy dzień wcześniej i niewykluczone, że najpierw do Uniejowa, bo mamy tam szansę aby potrenować na naturalnym boisku. Jeśli chodzi o przygotowania, to nie wyjeżdżaliśmy za granicę, trenowaliśmy przez dwa tygodnie w Ustroniu w dobrych warunkach. Mieliśmy do dyspozycji dobrze przygotowane boisko Kuźni. Nie dokonywaliśmy też wielu wzmocnień. Z Puszczy Niepołomice przyszedł Wiktor Żytek, a z Siarki Tarnobrzeg Kamil Kargulewicz. To wartościowe transfery. Do Lechii Gdańsk odszedł natomiast Jan Biegański. Na każdą pozycję mam po dwóch piłkarzy, więc cieszy że mogę podejmować decyzje kadrowe nie z przymusu, ale z jakości – dodał trener GKS-u. 

Spotkanie przyjaźni pomiędzy ŁKS-em i GKS-em odbędzie się w Łodzi, już w najbliższą sobotę o 12:40. 

Źródło: gol24.pl

Foto: Newspix