Koszykówka

Zaskoczenia nie było – ełkaesiacy znów wygrywają! AMW Flota Gdynia – ŁKS Coolpack Łódź 64:115

Ełkaesiacy w niedzielny wieczór zmierzyli się na wyjeździe z AMW Flotą Gdynia. Gospodarze, mierzący się z kryzysem formy, nie byli w stanie sprawić sensacji i pokonać liderów grupy A 2. Ligi. Łodzianie po raz kolejny w tym sezonie wygrali mecz, zdobywając przy tym ponad 100 punktów.

Ełkaesiacy weszli w dobrym stylu – najlepiej świadczy o tym fakt, że po 4 minutach gry prowadzili 12 punktami, a dopiero chwilę później ich rywale pierwszy raz rzucili celnie do ich kosza. Gospodarze nie mogli być zadowoleni ze swojej postawy po pierwszej kwarcie – łodzianie ostatecznie na jej końcu prowadzili już 24 punktami. Trenerowi gdynian udało się skutecznie dotrzeć do swoich podopiecznych w trakcie krótkiej przerwy, gdyż w kolejnej partii nie odstawali już tak bardzo od ełkaesiaków, jak miało to miejsce wcześniej. Wciąż, wystarczyło to jedynie na to, aby nie przegrać kwarty tak wielką różnicą punktową, ale daleko było do tego, aby jakkolwiek koszykarze Floty byli w stanie zacząć odrabiać straty względem biało-czerwono-białych.

W trzeciej odsłonie meczu łodzianie spuścili nieco z tonu, co przełożyło się na to, że gospodarze byli w stanie nawiązać z nimi równą walkę punkt w punkt, jednak, oczywiście, mowa tu tylko o rywalizacji w ramach tej jednej kwarty – przed ostatnią partią gry ełkaesiacy wciąż prowadzili 32 oczkami. Mimo tego, że w czwartej części meczu trener Zych rotował koszykarzami na parkiecie, dając czas młodszym zawodnikom (którzy otrzymywali także minuty na przestrzeni całego spotkania), tak biało-czerwono-biali bezproblemowo zamknęli ten mecz, zdobywając kolejny raz w tym sezonie ponad 100 punktów.

Poza dobrym meczem Bartosza Wróbla (25 punktów, EVAL 24), warto odnotować także występ Bartosza Stępnia (rocznik 2003), który w dzisiejszym spotkaniu zdobył dla ŁKS-u 20 oczek (w tym 5 celnych rzutów za 3, na 6 prób), a jednocześnie może pochwalić się najwyższym wynikiem EVAL w całym zespole – 25.

AMW Flota Gdynia – ŁKS Coolpack Łódź 64:115
(8:32; 20:28; 21:21; 15:34)