Ełkaesianki z awansem do 1. Ligi Koszykówki Żeńskiej!

Choć „Kangurzyce” nie rozegrały jeszcze swojego ostatniego spotkania turnieju finałowego 2. Ligi, tak już przed nim są pewne tego, że w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu pomiędzy Ósemką Skierniewice a MKS MOS Betard Wrocław górą były skierniewiczanki. Oznacza to, że ełkaesianki niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania z KS Wichoś, zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc w tabeli, które gwarantuje awans do 1. Ligi!

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego nie zakończyły jeszcze swojego sezonu – pozostał im dzisiejszy mecz na Atlas Arenie z KS Wichoś Jelenia Góra, który rozpocznie się o godzinie 13:30. Podopieczne trenera Słomińskiego nie muszą się już jednak stresować, że ewentualna porażka z zespołem z Karkonoszy odbierze im to na co pracowały cały sezon, albowiem awans mają już zagwarantowany!

W pierwszym poniedziałkowym meczu zagrały ze sobą Ósemka Skierniewice MKS MOS Betard Wrocław. Skierniewiczanki wygrały 82:71, co oznacza, że zarówno one, jak i wrocławianki, skończą turniej finałowy z 4 punktami w tabeli, Ełkaesianki mają po dwóch meczach na koncie cztery oczka, jednak nawet w przypadku porażki otrzymają one jeden punkt, który zagwarantuje im miejsce w czołowej dwójce rozgrywek finałowych.

W tym momencie wiemy już, że w najlepszej dwójce turnieju finałowego znajduje się ŁKS MSMS Łódź. Dla KS Wichoś, z którymi ełkaesianki dzisiaj będą grać, będzie to spotkanie, które zadecyduje o tym, czy one także awansują do 1. Ligi, gdyż w przypadku porażki będą miały tyle samo punktów co Ósemka oraz wrocławianki.

Dla podopiecznych trenera Słomińskiego awans do 1. Ligi jest ogromnym sukcesem, na który zapracowały sobie ciężkim wysiłkiem i świetnymi wynikami w tym roku. Pierwszy etap sezonu przebrnęły niepokonane, a w drugim odnosząc zaledwie jedną porażkę. W turnieju półfinałowym przegrały na strat z gospodyniami, KS Wichoś, ale następnie poradziły sobie z Ogniwem Szczecin i Ikarem Niepołomice. W przypadku wygrania dzisiejszego meczu, do awansu dołożą więc także imponujące osiągnięcie, jakim jest zakończenie sezonu z zaledwie dwiema porażkami, choć nawet jeśli będą to ostatecznie trzy, tak wciąż będzie to wyglądało imponująco.

Gratulacje dziewczyny! Życzymy powodzenia w przyszłym sezonie w 1. Lidze!

Fot. Lens Strong

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119