Koszykówka

Dobry start! MUKS Piaseczno – ŁKS MSMS Łódź 53:72

Ełkaesianki rozegrały dzisiaj nie tylko pierwszy mecz w 2022 roku, ale także w ramach II etapu 2. Ligi. Biało-czerwono-białe zmierzyły się na wyjeździe z MUKS-em Piaseczno, drużyną która wcześniej rywalizowała w grupie A. Łodzianki bez większego problemu poradziły sobie ze swoimi rywalkami, utrzymując się w fotelu liderek II etapu.

Na początku spotkania obie drużyny potrzebowały chwili aby złapać odpowiedni rytm meczowy, jednak z minuty na minutę to ełkaesianki przejmowały kontrolę nad spotkaniem. Ich dominacja w tej partii spotkania była dosyć widoczna, co najlepiej przedstawiała tablica wyników po upływie 10 minut. cW drugiej kwarcie na parkiecie, pierwszy raz w tym sezonie, pojawiła się Weronika Plewa, która także wywalczyła pierwsze 2 punkty w tej partii. Biało-czerwono-białe utrzymywały dobre tempo, wciąż konsekwentnie punktując i powiększając swoją przewagę nad rywalkami. W połowie kwarty łodzianki zaczęły popełniać więcej błędów, pozwalając gospodyniom na nadrobienie kilku oczek, na co trener Słomiński szybko zareagował prosząc o przerwę. Nie zbiło to w pełni zawodniczek MUKS-u z pantałyku, jednak pozwoliło ełkaesiankom na poprawę swojej gry i ponowne poprawienie sytuacji punktowej. Dzięki temu ostatecznie wygrały tę partię, choć minimalną ilością punktów.

Po powrocie z szatni poziom gry obydwu drużyn się nie zmienił – mecz był dość wyrównany. Raz jeden, a raz drugi zespół posiadał większą przewagę na boisku, ale nie zagrażało to przewadze ełkaesianek wypracowanej jeszcze w pierwszej kwarcie. Z trzeciej partii spotkania ełkaesianki ponownie wyszły zwycięskie, choć znów z minimalną przewagą. Zawodniczki z Piaseczna w ostatniej kwarcie nie miały zamiaru się poddawać i wciąż walczyły o korzystny wynik, jednak biało-czerwono-białe kontrolowały przebieg meczu. Podopieczne Bartosza Słomińskiego ostatecznie bezpiecznie doprowadziły swoje prowadzenie, wygrywając pierwsze spotkanie w 2022 roku.

MUKS Piaseczno – ŁKS MSMS Łódź 53:72
(9:20; 16:18; 15:17; 13:17)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119