Zakończyć rok w fotelu lidera. Zapowiedź meczu z TKM Włocławek

Przed koszykarzami ŁKS-u Coolpack Łódź ostatnie spotkanie jakie rozegrają w 2022 roku, który najprawdopodobniej zakończą na fotelu lidera. W sobotę kolejna okazja na zdobycie przewagi nad rywalami – pojedynek z TKM-em Włocławek, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy A 2. Ligi.

Nie trzeba specjalnie rozpisywać się nad formą biało-czerwono-białych – od czasu pierwszej porażki ligowej, która nastąpiła w połowie listopada, podopieczni trenera Zycha dalej kroczą pewnie ścieżką zwycięstw. W ostatnim tygodniu rozegrali specyficzne derby, gdyż Zatoka Sportu stała się świadkiem pojedynku ŁKS-u Coolpack Youth Łódź (który formalnie był gospodarzem tego spotkania) z ŁKS-em Coolpack Łódź. Górą wyszli seniorzy, ale młodzi zawodnicy nie mieli czego się wstydzić.

W przypadku sobotniego rywala ŁKS-u, można mówić, że ma odwrotną formę ligową – zawodnicy z Włocławka nie wygrali dotąd jeszcze żadnego spotkania w 2. Lidze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Mimo tego biało-czerwono-biali muszą zachować koncentrację, gdyż rywale będący w ciężkiej sytuacji ligowej będą chcieli zrobić wszystko aby wywalczyć upragnione przełamanie.

Mecz zostanie rozegrany jutro, w sobotę, a pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 17:00. Tradycyjnie, koszykarze zagrają swój mecz na Zatoce Sportu.

Fot. Łukasz Żuchowski