Koszykówka

Zadecydowała trzecia kwarta. ŁKS KK Łódź – AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 41:66

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego podejmowały dzisiaj na Zatoce Sportu wiceliderki grupy A 1. Ligi, AZS Szkoła Gortata Politechniki Gdańskiej. Biało-czerwono-białe, choć od samego początku musiały gonić za wynikiem, rozgrywały wyrównany pojedynek z przyjezdnymi. Kluczowa, okazała się trzecia kwarta…

Lepsze wejście w spotkanie zaliczyły przyjezdne, które od samego początku punktowały lepiej niż ełkaesianki, które już od pierwszych minut były zmuszone do gonienia za wynikiem. Na pierwszą przerwę schodziły jednak ze stratą zaledwie sześciu oczek, co mogło napawać optymizmem, jednak w drugiej kwarcie rywalki nie dawały się doścignąć, co więcej, powiększały swoją przewagę. Mimo to, przewaga 9 punktów u gdańszczanek, jaką miały schodząc do przerwy, nie sugerowała, że mecz już się rozstrzygnął.

Kluczowa dla przebiegu spotkania okazała się trzecia kwarta. Po powrocie z szatni ełkaesianki nie były w stanie nawiązać równej gry z przyjezdnymi, punktowały głównie koszykarki z Gdańska, które przed ostatnią partią tego spotkania miały aż 27 punktów prowadzenia. Biało-czerwono-białe mimo tego grały do samego końca i udało im się wygrać ostatnią kwartę o 2 oczka.

ŁKS KK Łódź – AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 41:66
(10:16; 12:15; 8:26; 11:9)