Koszykówka

Zabójcza końcówka na wagę zwycięstwa! ŁKS KK – SMS 56:49

Niedzielnym wieczorem koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały zespół SMS PZKosz Łomianki, choć przebieg spotkania wcale na to nie wskazywał. O ostatecznym triumfie w meczu zadecydowała zabójcza w wykonaniu Ełkaesianek czwarta kwarta.

Pierwsza kwarta spotkania, choć zakończona na korzyść gospodyń, przez większość czasu była dość wyrównanym bojem. Pomogły w tym w dużej mierze niedokładność i proste błędy indywidualne, które oglądać mogliśmy po obu stronach parkietu. Nieco gorzej w tym aspekcie spisywały się gościnie z Łomianek, przez co to właśnie one kończyły kwartę z pięciopunktową stratą do Ełkaesianek.

Druga kwarta różniła się od swojej poprzedniczki niczym przez kalejdoskop. Sporo niepotrzebnych strat i błędów po stronie łodzianek zaowocowało tym, że ich rywalki mogły rozkręcać się z akcji na akcję. Duża ilość fauli po stronie gospodyń pozwoliła koszykarkom SMS-u dość szybko zacząć egzekwować rzuty osobiste, przy których łomianki raczej się nie myliły. Splot tych wydarzeń spowodował, że na przerwę pomiędzy połowami gościnie schodziły z dwu punktową zaliczką.

Delikatna dominacja gościń utrzymywała się również zaraz po przerwie. W dalszym ciągu łomianki mogły pochwalić się lepszą skutecznością i mniejszą ilością błędów, co pozwoliło im raz po raz zdobywać punkty, powiększając przy tym swoją przewagę. Ełkaesianki robiły co mogły, żeby dotrzymać kroku swoim rywalkom, jednak dość często szwankowała u nich decyzyjność i celność podań. Przed decydującą częścią spotkania łomianki prowadziły już 45:39 wydawało się, że jedynie kataklizm wyrwie im z rąk zwycięstwo w meczu.

Kataklizm jednak nie nastał, a najzwyczajniej w świecie gościom zabrakło sił. Duża w tym zasługa mocnego tempa podyktowanego przez Ełkaesianki, które na dużej ambicji odrabiały stratę do rywalek, w pewnym momencie same wychodząc na prowadzenie. Siedemnaście zdobytych w ostatnie dziesięć minut punktów, w połączeniu ze stratą zaledwie czterech pozwoliło łodziankom odwrócić losy spotkania i wygrać ostatni mecz w roku 2020!

Dwa punkty zgarnięte w niedzielnym meczu pozwoliły koszykarkom ŁKS-u wskoczyć na piąte miejsce ligowej stawki. Warto jednak pamiętać, że mają one najmniej rozegranych spotkań w całej lidze, a odrobienie ich może wywindować Ełkaesianki nawet na podium.

ŁKS KK Łódź – SMS PZKosz II Łomianki 56:49
(18:13; 11:18; 10:14; 17:4)