Pozostała matematyka… SMS – ŁKS 63:61

Po wyrównanym i bardzo nerwowym meczu w Łomiankach koszykarki ŁKS-u uległy tamtejszemu SMS-owi zaledwie o dwa punkty. Ełkaesiankom po tej porażce zostały już tylko matematyczne szasnę na awans.

Pierwsze dwie kwarty niedzielnego spotkania różniły się od siebie jak przez kalejdoskop. W pierwszej dużo lepiej zaprezentowały się łodzianki, które wykorzystując słabszą dyspozycję rywalek co chwila je punktowały. Dobra gra w tej odsłonie meczu pozwoliła Ełkaesiankom wypracować sobie dziewięciopunktową zaliczkę, przez co wydawało się, że nic złego nie może się już wydarzyć.

I wtedy przyszła kwarta numer dwa. Rozpędzone chwilę wcześniej Ełkaesianki dobiły do ściany, co brutalnie wykorzystały gospodynie. Koszykarki SMS-u obudziły się z letargu pierwszej części spotkania i to właśnie one zaczęły kontrolować grę. Jak się później okazało – właśnie to zadecydowało o końcowym wyniku meczu. Czternastopunktowa przewaga, którą gospodynie zakończyły drugą kwartę nie dość, że pozwoliła im wyjść na prowadzenie w całym meczu, to okazała się być już nie do odrobienia.

Trzecią kwartę ponownie kontrolowały łodzianki. Koszykarki ŁKS-u co prawda skromnie, jednak prowadziły przez cały czas jej trwania, niwelując przewagę gospodyń do jednego punktu. Ba! W pewnym momencie tej części gry Ełkaesianki zdołały nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Ostatecznie gospodynie zdołały utrzymać swoją przewagę i przed decydującą fazą spotkania prowadziły jednym „oczkiem”.

Wraz z ostatnią kwartą spotkania przyszła wielka nerwówka. Oscylujący wokół remisu wynik spowodował, że oba zespoły walczyły jeszcze o zwycięstwo. Tą wojnę nerwów lepiej przetrwały gospodynie, które utrzymały swoje prowadzenie, a nawet zdołały je zwiększyć. Łodzianki mogą natomiast żałować niewykorzystanej okazji na wyrównanie w ostatnich sekundach meczu.

W pierwszą sobotę lutego w hali Zatoki Sportu Ełkaesianki podejmą lidera tabeli – UKS Huragan Wołomin.

SMS PZKosz II Łomianki – ŁKS KK Łódź 63:61
(6:15; 18:4; 19:23; 20:19)

fot. Dariusz Kulesza

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51