Pierwsze zwycięstwo! ŁKS KK Łódź – Bogdanka AZS UMCS II Lublin 61:52

Udało się! Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego po trudnych tygodniach w 1. Lidze wywalczyły upragnione przełamanie, pokonując w domowym spotkaniu Bogdankę AZS UMCS II Lublin 61:52.

Po pierwszej kwarcie tego spotkania, można było już mieć nadzieje, że ełkaesiankom uda się wywalczyć wreszcie upragnione przez nie zwycięstwo. Dobrze weszły w mecz i od początku regularnie punktowały, zdobywając powoli przewagę nad przyjezdnymi, ostatecznie mając 16 oczek przewagi nad nimi na koniec partii. To okazało się kluczowe dla przebiegu całego spotkania, bo w kolejnych kwartach biało-czerwono-białe nie punktowały już tak świetnie, na co też złożyła się poprawa gry lublinianek. Druga partia spotkania nie była atrakcyjna pod kątem częstych celnych rzutów do kosza, bo w ciągu 10 minut obie drużyny zanotowały łącznie 14 punktów.

Po powrocie z szatni na parkiet okazało się, że skorzystały na chwili na odświeżenie umysłu lublinianki, które zaczęły zdobywać przewagę na parkiecie i odrabiać straty do ŁKS-u. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, biało-czerwono-białe walczyły o to aby utrzymać korzystny wynik i tak też się stało, bo ostatecznie zremisowały tę partię, utrzymując przewagę 9 punktów nad rezerwami Bogdanki. Ełkaesianki mogły więc cieszyć się z kibicami z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie!

Nie będzie dużym zaskoczeniem, jeśli powiemy, że znów najlepiej punktowała Angelika Kowalska (27), ale swoje dołożyły też Aleksandra Dzięciołowska (11) oraz Weronika Puchacz (10) i Marta Kawczyńska (8).

ŁKS KK Łódź – Bogdanka AZS UMCS II Lublin 61:52
(27:11; 8:6; 9:18; 17:17)