Wygrana na dobry początek nowego roku! ŁKS Coolpack Łódź – TSK Roś Pisz 83:61

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego jako pierwsza sekcja spod herbu przeplatanki rozegrała swoje spotkanie w 2022 roku. Na Zatoce Sportu podjęli oni TSK Roś Pisz, zespół walczący o utrzymanie w 2. Lidze. Mimo trudnej pierwszej połowy spotkania, ostatecznie biało-czerwono-biali zaliczyli pewne zwycięstwo z ponad dwudziestopunktowym prowadzeniem.

Początek spotkania należał do przyjezdnych – ełkaesiacy byli niecelni pod koszem oraz popełniali błędy, z których chętnie korzystali goście, którzy po 4 minutach pierwszej kwarty prowadzili 11:2. Trener Zych poprosił szybko o przerwę, aby napomnieć swoich zawodników i dokonać korekty ich ustawienia na boisku. Przyniosło to wydatne efekty – koszykarze spod herbu przeplatanki stopniowo zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem i z minuty na minutę dokładając kolejne oczka do swojej puli punktów, dzięki czemu pierwszą partię spotkania zakończyli ostatecznie na prowadzeniu – 20:17.

W kolejną kwartę ełkaesiacy weszli lepiej niż w poprzednią, choć przyjezdni z Pisza wciąż utrudniali im złapanie większej przewagi punktowej, starając się gonić łodzian. Podopieczni trenera Zycha mieli problemy z dominacją pod własnym koszem, choć nadrabiali celnymi rzutami za 3 – tutaj pochwalić mogli się tym Wróbel oraz Świt. Przerwa zawnioskowana przez gości nie pomogła biało-czerwono-białym w utrzymaniu i poprawieniu swojej postawy boiskowej – znów pojawiały się błędy i faule, przez które przewaga ŁKS-u stopniała do jedynie jednego punktu na cztery minuty przed końcem. Zmotywowało to gospodarzy, którzy po chwili prowadzili już 6 oczkami, po celnym rzucie za 3 w wykonaniu Świta oraz celnie wykonanej akcji przez Kellera. Taka sytuacja nie utrzymała się długo, gdyż ponownie błędy ełkaesiaków doprowadziły do wyrównania, na półtorej minuty przed końcem. Na szczęście dla biało-czerwono-białych, znów na straży stanęli Keller Świt, którzy zdobyli dla ŁKS-u kilka oczek. Pomyślne zakończenie drugiej kwarty noworocznego spotkania przypieczętował Norbert Kulon, który przełamał się celnym rzutem za trzy.

Przerwa przydała się zawodnikom spod herbu przeplatanki, którzy w kolejną partię meczu weszli w zdecydowanie lepszym stylu. Udało im się oczyścić głowy i przejąć kontrolę nad spotkaniem, notując kolejne punkty oraz powiększając swoją przewagę nad przyjezdnymi z Pisza. O poprawie gry ełkaesiaków świadczyć mógł chociażby fakt, że goście pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobyli dopiero po prawie 5 minutach gry.

Ostatnia partia pierwszego spotkania ŁKS-u w 2022 roku przebiegła bardzo spokojnie. Ełkaesiacy kontrolowali spotkanie, konsekwentnie powiększając swoją przewagę nad gośćmi z Pisza. Trener Zych dał także więcej szans młodszym zawodnikom – m.in swój debiut zaliczył 17-letni Bartosz Górnicki.

ŁKS Coolpack Łódź – TSK Roś Pisz 83:61
(20:17; 22:15; 21:10; 20:19)

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0