Pierwsze zwycięstwo! AZS Uniwersytet Gdański – ŁKS KK Łódź 67:90

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego, pod wodzą Piotra Zycha w niedzielę wywalczyły upragnione przełamanie, pokonując na wyjeździe AZS Uniwersytet Gdański. Do zwycięstwa mocno przyczyniły się dwie nowe zawodniczki, które dołączyły do biało-czerwono-białych z Contimax MOSiR Bochnia.

Ełkaesianki dobrze zaczęły ten mecz i po pięciu minutach prowadziły już siedmioma punktami, m.in dzięki postawie wyróżniających się na parkiecie Anicie Plucińskiej i Magdalenie Szkop. Biało-czerwono-białe do końca pierwszej kwarty spokojnie utrzymywały przewagę, powiększając ją w sumie do 10 oczek. Ełkaesianki dobrze odnajdywały się w roli drużyny, która prowadziła grę i mimo naporu gdańszczanek wciąż miały nad nimi pewien dystans, choć trzeba oddać gospodyniom tego meczu, że udało im się go zmniejszyć do sześciu punktów na końcu drugiej partii meczu.

Trzecia kwarta była świetna w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Zycha. Łodzianki nie dawały zbyt często swoim rywalkom celnie rzucić do kosza, zaś same powiększały wypracowaną wcześniej przewagę. Po celnej „trójce” Angeliki Kowalskiej, która zamykała przedostatnią część spotkania, dystans ŁKS-u nad gdańszczankami wynosił już 21 punktów, więc już wtedy wydawało się dość pewne, że ełkaesianki będą mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. I tak też się stało – ostatecznie biało-czerwono-białe wygrały aż 23 oczkami!

Do pierwszego zwycięstwa ełkaesianek w tym sezonie walnie przyczyniły się dwie nowe zawodniczki, które zaliczyły zdecydowanie pozytywny debiut. Anita Plucińska (niska skrzydłowa) oraz Magdalena Szkop (rozgrywająca/rzucająca) dołączyły do Łódzkiego Klubu Sportowego z innego pierwszoligowca, występującego w grupie B Contimax MOSiR Bochnia. Szkop zasłużyła na miano MVP tego spotkania, zdobywając aż 37 punktów oraz notując 4 zbiórki i 8 asyst (EVAL 43), zaś Plucińska zdobyła w tym meczu double-double, rzucając 16 punktów oraz notując 11 zbiórek i 2 asysty (EVAL 22). Warto także wyróżnić Angelikę Kowalską, która zdobyła 14 oczek, zanotowała 6 zbiórek oraz 5 asyst (EVAL 24).

AZS Uniwersytet Gdański – ŁKS KK Łódź 67:90
(12:22; 24:20; 11:26; 20:22)

Fot. Walendi Photo