Pewne zwycięstwo! ŁKS Commercecon Łódź – Ita Tools Stal Mielec 3:0 

Sobotni wieczór nie mógł się lepiej potoczyć! Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały ze Stalą Mielec 3:0 w ramach 7. kolejki Tauron Ligi. MVP tego spotkania została Julita Piasecka.

Od samego początku to elkaesianki przeważały. Przyjezdne próbowały podjąć walkę, lecz nieskutecznie. Dyspozycja Valentiny Diouf mogła budzić powód do radości, ponieważ jej ataki były niezwykle owocne (71%). Widać, że zapowiedzi o tym, iż ełkaesianki wracają do formy, nie było przypadkowe. Set zakończył się po ataku Aleksandry Dudek, która równie jak cała drużyna rozgrywała solidne zawody.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia Stali, które szybko wyszły na prowadzenie 3:1. Wiewióry chciały, natychmiast odrobić stratę jednak los okazał się niełatwy. To rywalki punktowały, tworząc coraz większą przewagę. Przy starcie 6:15 do rywalek, wydawało się, że sytuacja jest już krytyczna, ale wtedy Wiewióry pokazały prawdziwy charakter. Te odrobiły stratę i później na fali, dokończyły seta, zwyciężając 25:21.

Ostatnia partia po raz kolejny pokazała, że rywalki z Mielca, tanio skóry nie sprzedadzą. Mimo że Stal to beniaminek, to na pewno nie przyjechał tu na najmniejszy wymiar kary, grając bez kompleksów. Biało-czerwono-białe jednak też tym spotkaniem wypracowują to, co na początku sezonu nie funkcjonowało. Organizacją oraz grą w kryzysie, łodzianki skutecznie zarządzały, co mimo wyrównanego seta przeważyło, dzięki czemu to ełkaesianki cieszyły się że zwycięstwa 3:0.

ŁKS Commercecon Łódź – Ita Tools Stal Mielec 3:0 
(25:13; 25:21; 25:21)