Legia pokonana! ŁKS – Akademia Legii 85:71

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego 2 ligi koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali Akademię Koszykówki Legii Warszawa. Tym samym ełkaesiacy zapewnili sobie udział w tegorocznej fazie play-off i będą mogli powalczyć o awans.

Sporo emocji w sobotnim meczu przyniosła nam już pierwsza kwarta. Obie drużyny od jej samego początku włączyły wysoki bieg, dzięki czemu punktowały bardzo równomiernie. Wysoka intensywność po pierwszych 10 minutach przyniosło nieznaczne prowadzenie drużyny gości, która była w stanie rzucić jeden punkt więcej.

Ełkaesiacy odbili się jednak w drugiej części gry. I to z nie małą nawiązką! Podopieczni trenera Piotra Zycha narzucili rywalom swój rytm gry, dzięki czemu z każdą kolejną akcją potrafili ich powoli punktować. Finalnie druga kwarta przyniosła łodzianom sześć punktów przewagi, co do przerwy dało im pięciopunktowe prowadzenie.

Trzecia odsłona spotkania niemalże bliźniaczo przypominała pierwszą. Duża intensywność, wyrównana gra i spore pokłady emocji. Tym razem nieco inny był jednak wynik – ełkaesiacy byli w stanie rzucić dwa „oczka” więcej, czym już niemalże przyklepali swoje zwycięstwo w meczu.

Zdecydowanie najniższą intensywność miała ostatnia odsłona meczu. Obie ekipy jakby pogodzone z ostatecznym wynikiem zdecydowanie zwolniły z tempem punktowania, choć w dalszym ciągu stroną przeważającą byli ełkaesiacy. Łodzianie powiększyli swoją przewagę o siedem kolejnych punktów, dzięki czemu pewnie wygrali spotkanie.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 85:71
(22:23; 24:18; 22:20; 17:10)

fot. Łukasz Żuchowski