Koszykówka

Kielecko-łódzkie starcie akademików. Ełkaesiacy przed szansą na podtrzymanie serii

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali swoje cztery ostatnie mecze. W sobotę zmierzą się natomiast z siódmym zespołem ligowej stawki. Czeka nas więc kolejne zwycięstwo?

W sobotę w Kielcach spotkają się dwa zespoły z dwóch przeciwstawnych biegunów. Pierwszy z nich – gospodarze, którzy przegrali dwa ostatnie ligowe spotkania i są jednym z ligowych średniaków. Z drugiej strony zaś Ełkaesiacy, którzy w tym roku pędzą jak burza i z każdą kolejną kolejką pną się w górę tabeli.

Nie trzeba więc być ekspertem, żeby stwierdzić, że to łodzianie będą zdecydowanymi faworytami spotkania. To z perspektywy podopiecznych Piotra Zycha warto wygrać, bo już za chwilę czeka ich maraton starć z zespołami z czołówki. A tam o punkty może już nie być tak łatwo.

Początek meczu w Kielcach zaplanowano na godzinę 12:30. Nie wiadomo czy przeprowadzona zostanie z niego jakakolwiek transmisja.

fot. Łukasz Żuchowski