Czas na derby! „Łódzkie Wiewióry” wezmą rewanż?

Już w sobotę siatkarska Łódź po raz drugi w tym sezonie rozgrzana zostanie do czerwoności. Wszystko to za sprawą derbów „Kominowego Grodu”, które zapowiadają się niezwykle ciekawie!

Sobotni pojedynek Grot Budowlanych Łódź z ŁKS-em Commercecon Łódź będzie trzynastym meczem tych drużyn od powrotu „Łódzkich Wiewiór” do siatkarskiej elity. Dotychczasowy bilans rozkłada się niezwykle równo – sześć zwycięstw zanotowały Budowlane, a kolejne sześć razy ze zwycięstwa cieszyły się Ełkaesianki.

Nominalne gościnie sobotniego starcia mają jednak pewne rachunki do wyrównania. Pierwsze spotkanie obu ekip w kampanii 2020/21 padło łupem niebiesko-biało-czerwonych. Był to jednak okres świeżo po kwarantannie Ełkaesianek spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Tym razem „Łódzkie Wiewióry” są w dużo lepszej formie, co może zwiastować niezwykle zacięte spotkanie.

Stawka sobotniego meczu jest niezwykle duża – 3 miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisję przeprowadzi Ipla.tv.

fot. Łukasz Żuchowski