Bartoszewicz show! MKS Ochota Warszawa – ŁKS Coolpack Łódź 87:108

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny dopisali na swoje konto zwycięstwo. Wyjazdowe starcie z MKS-em Ochota Warszawa nie było łatwe, jednak podopieczni trenera Zycha po przerwie postarali się o to, aby wyjechać ze stolicy z trzema punktami. Dużą cegiełkę do tej wygranej dołożyć Bartłomiej Bartoszewicz, który zdobył aż 33 oczka!

Do przerwy spotkanie biało-czerwono-białych z warszawiakami było bardzo wyrównane. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalną przewagą gospodarzy, zaś kolejna remisem. Zawodnicy Ochoty Warszawa po powrocie z szatni na parkiet nie potrafili już dostosować się do tempa narzucanego przez biało-czerwono-białych. W trzeciej partii to zawodnikom ŁKS-u udało się wyjść na niemal dziesięciopunktowe prowadzenie, którego nie mieli zamiaru już oddać. Ostatnia kwarta nie obfitowała w zaskoczenia – łodzianie bezpiecznie dowieźli kolejne zwycięstwo, które aktualnie daje im 2. miejsce w tabeli, gdyż Polonia Warszawa nie rozegrała jeszcze swojego spotkania w tej kolejce.

Imponującym osiągnięciem może pochwalić się dzisiaj Bartłomiej Bartoszewicz, który zdobył dla biało-czerwono-białych w tym spotkaniu aż 33 punkty. Drugi w tej klasyfikacji jest dwudziestoletni Piotr Keller, który na swoim koncie ma trafienia za 22 oczka. Podium zamyka Norbert Kulon z 11 punktami, jednocześnie będący najlepszym asystentem zespołu dwunastoma ostatnimi podaniami.

MKS Ochota Warszawa – ŁKS Coolpack Łódź 87:108
(30:26; 27:27; 19:32; 11:23)